zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

rzeczy dla niemowląt
Dziecko

Jak wybierać i kupować ubranka dla niemowląt?

Jedno jest pewne – każdy maluszek potrzebuje sporej wyprawki wypełnionej przez różnorodne wygodne ubranka, kolorowe dodatki, maskotki i oczywiście zabawki. Młodzi rodzice zwykle przykładają największą wagę do wyboru odpowiednich ubrań. To z ich zakupem mają też na ogół najwięcej problemów. Jakie konkretnie rzeczy dla niemowląt warto uwzględnić w tej pierwszej podstawowej wyprawce? Jaka odzież rzeczywiście przyda się każdemu maluszkowi, a z jakiej można spokojnie zrezygnować, nie tracąc na nią bezsensownie pieniędzy? Pomimo iż kupowanie tych wszystkich przesłodkich i kolorowych ubranek oraz uzupełniających je elementów powinno być czystą przyjemnością, z czasem przeradza się ono w trudne wyzwanie, któremu nie każdy jest w stanie sprostać.

Na pierwszą trudność rodzice natkną się już w momencie, gdy spróbują ustalić rozmiar ubranek dla swojego dziecka. Jak go wyznaczyć? Na pewno trzeba to zrobić na podstawie wagi urodzeniowej, czyli tej podanej w akcie urodzenia. W rzeczywistości jednak lekarz jest w stanie dużo wcześniej ją wyznaczyć, a przynajmniej wskazać przybliżoną wagę urodzeniową. Zazwyczaj podaje się ją rodzicom już pod koniec ciąży podczas standardowego badania USG. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu waga jest nieznana albo rodzice chcą dużo wcześniej zacząć kupować ubranka dla swojego szkraba, najlepszym wyjściem z sytuacji okaże się wybór odzieży w standardowym rozmiarze 62. W razie potrzeby później można będzie dokupić mniejsze ubranka (już po porodzie), a z tych skorzystać w dalszym okresie, gdy już maluch trochę podrośnie. Akurat za duże ubranka nigdy się nie zmarnują. Lepiej więc kupić coś większego niżeli mniejszego i za ciasnego.

A ile takich ubranek potrzebuje niemowlak? Z ilu kompletów odzieży powinna składać się pierwsza wyprawka dla maluszka? To akurat można łatwo stwierdzić, biorąc pod uwagę porę roku, w której ma dojść do porodu. Zupełnie inne rzeczy dla niemowląt przydadzą się przecież podczas zimy czy jesieni, a inne wiosną czy latem. Na ogół większej ilości dodatkowych akcesoriów będą potrzebować maluszki urodzone zimą. Trzeba będzie kupić im nie tylko standardowe ubranka dla niemowlaków, ale też dodatki sezonowe, takie jak czapeczki, szaliki, cieplejsze rękawiczki palczaste czy grubsze skarpetki. W przypadku gdy poród ma nastąpić latem warto też pomyśleć o różnych okryciach głowy i ogólnie rzecz biorąc kupowaniu ubrań wykonanych z lekkich i przewiewnych dzianin. Odzież zawsze można też kupować na bieżąco. Lepiej więc nie składować jej w zapasie.