zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

Szczęśliwy maluch w dobrych butach
Dziecko

Szczęśliwy maluch w dobrych butach

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, w którym musi się on rozstać ze swoją ukochaną pociechą. Oczywiście nie na wciąż, ale chociażby na kilka godzin w ciągu dnia. Zazwyczaj następuje to na etapie przedszkola, gdzie wysyłany jest maluch, żeby nabyć podstawowe umiejętności, znaleźć kolegów w grupie rówieśniczej, a także po to, żeby odciążyć swoich opiekunów i pozwolić im na swobodniejsze dysponowanie czasem, który mogą dzięki temu poświęcić pracy zawodowej. Wśród wielu akcesoriów, które należy wówczas zakupić dla dziecka, znajdują się kapcie do przedszkola, które powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne, praktyczne oraz wygodne.

Jaki powinien być idealny kapeć?

Przede wszystkim nie może przypominać trampka, chociaż tenisówki są bardzo popularne wśród młodzieży szkolnej, zarówno w szkołach podstawowych, jak i średnich. Stopy kilkulatka są na to zbyt delikatne i potrzebują stałego dostępu do powietrza, żeby skóra stóp nie uległa groźnym odparzeniom. Jednocześnie kapcie dla przedszkolaka powinny posiadać elastyczną chociaż mocną i dosyć grubą podeszwę, która ochroni skutecznie przed urazem po nadepnięciu na twardą zabawkę czy ostry kamyk.

Kolejną kwestią powinna być estetyka, jaką prezentują sobą kapcie do przedszkola. Żeby dziecko chciało je nosić, powinny być kolorowe oraz ładne w taki sposób, by podobały się nie tylko maluchowi, ale i pozostałym dzieciom. Dużym powodzeniem cieszą się pastelowe kolory i wzory w postaci z bajek, nie tylko tych popularnych i znanych przede wszystkim z telewizji. Jeżeli jednak kilkulatek woli nosić gładkie obuwie, to i z zakupem takiego nie powinno być problemu.

Nie warto kupować taniej „chińszczyzny”

Kapcie dla przedszkolaka powinny być wykonane z możliwie jak najbardziej naturalnych materiałów, a w szczególności należy unikać wszystkiego, co mogłoby podrażniać lub powodować alergię. Dlatego lepiej nie wydawać pieniędzy na tanie azjatyckie buciki, które poza ceną nie mają właściwie żadnych innych zalet. Bardzo szybko ulegają zniszczeniu i są nietrwałe, a ponadto nigdy nie jest do końca wiadomo z czego właściwie zostały zrobione.

Dobrej jakości kapcie do przedszkola to inwestycja w zdrowie pociechy, ale także w jej dobre samopoczucie. Dzieci wbrew pozorom także chcą wyglądać ładnie i czują się źle, jeżeli ich ubrania odbiegają wyglądem albo jakością od tych, które noszą ich rówieśnicy. Jednocześnie nie warto przepłacać i wydawać setki złotych na kolekcje topowych marek, ponieważ w takim wieku stopa bardzo szybko rośnie i za kilka miesięcy trzeba taki wydatek ponowić.