zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

buty dla twojego dziecka
Dziecko

Zdrowe buty dla twojego dziecka

Jesień w pełni, a więc nie ma co się oszukiwać, zima czeka tuż za rogiem. Nasze pociechy z pewnością wyrosły już z ubiegłorocznych butów i czas poszukać nowych modeli. Z pomocą przychodzą skórzane buty zimowe firmy Mrugała. Ręcznie wykonane, z trwałych materiałów wysokiej jakości. Sprawią radość każdemu maluchowi. Dzieci to nasze oczka w głowie, a więc poszukujemy dla nich produktów zdrowych i bezpiecznych. Wybierając trzewiki, półbuty lub śniegowce Mrugała mamy pewność, że podejmujemy najlepszą decyzję.

Buty Mrugała – zdrowa stopa i szczęśliwe dziecko

Rodzice, przy wyborze butów dla swoich pociech, powinni kierować się kilkoma wskazówkami. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, do czego dziecięce obuwie będzie służyło, oraz gdzie będzie użytkowane. Kolejny ważny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, to kwestia rozwoju dziecka. Koniecznie trzeba przemyśleć, czy dziecko już chodzi, czy jeszcze nie. Zdrowe buty dla dzieci to inwestycja w ich przyszłość. Odpowiednio dobrany produkt pozytywnie wpłynie na prawidłowy rozwój stopy dziecka. Buty mrugała wspierają naukę chodzenia i prawidłowe ukształtowanie stopy.

Buciki dziecięce, w które warto zainwestować

Buty dla chłopców i dziewczynek nie powinny przeszkadzać w chodzeniu lub swobodnych ruchach stopy. Powinny być wykonane ze zdrowych materiałów najlepszej jakości, bez jakichkolwiek szkodliwych substancji. W miarę możliwości powinny być lekkie i miękkie. Elastyczna podeszwa zapewni dziecku komfort i wygodę wykonywania ruchów. Kolejna rzecz, o której warto pamiętać przy zakupie butów dla dzieci, to odpowiednie dopasowanie. Buty mrugała dobrze trzymają się na stopie i nie ograniczają ruchów. Dziecko może swobodnie chodzić, a nawet kucać lub siadać na podłodze. Odpowiednio dobrana powierzchnia podeszwy zapobiegania również ślizganiu i chroni dziecko przed ewentualnym upadkiem. Mrugała buty tworzy z niezaprzeczalną starannością. Odpowiednio twarde zapiętki, prawidłowo przylegają do stopy, dzięki czemu nie przesuwa się ona do przodu.

Korekcyjne buciki dla dzieci – Mrugała Porto

Niektóre pociechy potrzebują obuwia korekcyjnego, które w szczególny sposób zatroszczy się o ich stopy. Producent obuwia Mrugała stworzył specjalną kolekcję obuwia o nazwie Porto. Jest to linia zdrowotna, sygnowana atestem Zdrowa Stopa. Oznacza to, iż wszystkie modele spełniają szereg rygorystycznych wymagań. Mają za zadanie zabezpieczyć prawidłowy rozwój stóp, a także wspierać ich odpowiednie funkcjonowanie. Swoim wyglądam nie odbiegają od zwykłego obuwia, które noszą pozostałe dzieci.

Cechy charakterystyczne linii Porto to między innymi szeroki czubek, który zapewnia palcom dużo miejsca i pełną swobodę ruchu. Kolejny ważny element to elastyczna podeszwa, która nie ogranicza ruchów dziecka podczas chodzenia lub zabawy. Specjalna podeszwa umożliwia wygodne zginanie stopy na linii stawów śródstopno-paliczkowych. Następnym prozdrowotnym elementem, który zastosowano w linii Porto, jest obcas Thomasa. Inteligentnie wspiera podłużne wysklepienie stopy. Korekcyjne buciki zostały wyposażone dodatkowo w sprężystą wkładką, które zdecydowanie poprawia komfort chodzenia.

Jak dobrać prawidłowy rozmiar butów?

Dziecięce obuwie zawsze powinno być w prawidłowym rozmiarze. Jest to bardzo ważne, ponieważ kości dziecięcych stóp są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju deformacje bądź odkształcenia. Za mały but będzie uciskał, za duży utrudni wypracowanie poprawnego wzorca chodu. Kupowanie butów na zapas nie jest dobrym rozwiązaniem. Aby dobrać prawidłowy rozmiar można odrysować stopy dziecka na kartce. Warto pamiętać, że stopy mogą się różnić, dlatego zawsze odrysowujemy obie, a nie tylko jedną.