zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

biurko dla dziecka
Zakupy

Jak wybrać biurko dla dziecka?

Biurko w pewnym momencie staje się bardzo ważnym meblem w pokoju dziecka. Kiedy dziecko zaczyna chodzić do szkoły uczniem, musi mieć odpowiednie stanowisko do nauki i odrabiania lekcji.

Dziecko wciąż rośnie

Uczeń spędza przy biurku wiele godzin w dni robocze – zwłaszcza, gdy w grę wchodzi zdalne nauczanie. Zważywszy na to, że młody człowiek wciąż rośnie i jego kościec dopiero się kształtuje, dziecko powinno siedzieć przy biurku w odpowiedniej pozycji. Jednak nie tylko odpowiednio dobrany fotel będzie miał na to wpływ. Istotne jest też właściwe biurko dla dziecka.

Jak zabrać się do kupowania biurka dla ucznia?

Ważne jest, aby ustalić aktualny wzrost dziecka i ilość miejsca, jaką można przeznaczyć na biurko. Nie jest wskazane, aby kupować je na wyrost, czyli z myślą, że dziecko do niego dorośnie. Każde biurko posłuży swojemu użytkownikowi przynajmniej jakiś czas i tym bardziej powinno być dostosowane do jego wzrostu.

Na co powinno być miejsce na i w biurku?

Dziecko powinno móc wygodnie usiąść przy biurku tak, aby móc przy nim pisać i czytać. Dodatkowo trzeba uwzględnić tu miejsce na lampkę, organizer na przybory piśmiennicze i przynajmniej te zeszyty i książki, z których w danej chwili dziecko będzie korzystało.

Książki i zeszyty szkolne najczęściej są przechowywane w szafce biurka; dlatego warto, aby posiadało ono taką część i przynajmniej jedną szufladę. Ułatwi to właściwą segregację wyposażenia szkolnego.

Jeżeli biurko dla dziecka ma być jednocześnie biurkiem do nauki i do korzystania z komputera stacjonarnego lub laptopa, trzeba to także uwzględnić przy wyborze tego mebla.

A co z jakością?

Czasem biurko na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ładnie, jednak po przyjrzeniu się z bliska okazuje się, że jest wykonane z byle jakich materiałów i niestarannie wykończone. Taki mebel absolutnie nie nadaje się do użytku i to przez dziecko.

Oglądając biurka dla dzieci, warto zwracać uwagę na każdy szczegół, aby – w razie czego – usterka nie okazała się wadą tylko danego egzemplarza, a całego modelu.

Biurka rosnące wraz z dzieckiem

Na rynku są dostępne biurka, których rozmiary można zwiększać wraz ze wzrostem dziecka. Przydają się one szczególnie, gdy dane dziecko dość szybko rośnie. Nastolatkowi, który już prawdopodobnie dużo nie urośnie, można kupić biurko przeznaczone rozmiarowo dla osób dorosłych.

Estetyka

Biurko to mebel użytkowy i to właśnie ta cecha powinna być brana jako pierwsza pod uwagę przy jego zakupie. Estetyka – owszem – jest ważna, jednak dopiero po ocenie stopnia przydatności i wygody korzystania z konkretnego biurka.