zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

walizka dla dzieci do samolotu
Zakupy

Walizka dla dzieci do samolotu – jaką wybrać?

Jak wybrać idealną walizkę dla dziecka? Nie ma jednej uniwersalnej i dobrej odpowiedzi na to pytanie. Zależy ona bowiem od wielu czynników. Zależy przede wszystkim od wieku i potrzeb szkraba oraz celu, w jakim taka walizka ma być później wykorzystywana. Porady zawarte w tym tekście na pewno ci się przydadzą, jeżeli interesuje cię walizka dla dzieci do samolotu, przeznaczona dla nieco starszych już szkrabów w wieku szkolnym, czyli tych, które ukończyły już przynamniej ósmy rok życia. Zwykle to właśnie te dzieci zaczynają powoli podróżować. Mogą razem z tobą jeździć na różne wakacyjne wyjazdy albo brać udział w zorganizowanych wycieczkach czy dłuższych koloniach. W każdej z tych sytuacji przyda im się porządna walizka. Jest ona bowiem znacznie wygodniejsza od wszelkiego rodzaju toreb, które trzeba przewieszać przez ramię lub trzymać bezpośrednio w dłoni, co dla małych dzieci bywa wprost niewykonalne.

Walizkę zawsze musisz dostosować do wieku, wzrostu i masy ciała swojej pociechy. Dziecko powinno bez trudu samodzielnie sobie z nią poradzić. Jeżeli bowiem zaproponujesz mu zbyt dużą walizkę, istnieje spore ryzyko, iż maluch nie zdoła sam jej ciągnąć albo okaże się to dla niego zbyt ciężkie i wymagające. Nie możesz natomiast liczyć na to, że w pobliżu dziecka zawsze znajdzie się ktoś, kto mu pomoże, zwłaszcza jeśli masz zamiar wysłać malucha na zorganizowane kolonie czy inny podobny wyjazd. Na takich wycieczkach opiekunowie i opiekunki muszą zajmować się sporą grupą dzieci. Nie mogą więc jednemu z nich poświęcić całej swojej uwagi. Najlepiej więc od razu sięgnąć po taką walizkę, z którą dziecko bez trudu samo sobie poradzi. Będzie to dla niego lekcja samodzielności. Maluchy zwykle lubią zresztą samodzielnie obchodzić się ze swoimi rzeczami na wyjazdach, bo dzięki temu czują się niemalże jak dorośli.

Aspekt omówiony w powyższym akapicie jest bez wątpienia najważniejszy. Walizka dla dzieci do samolotu powinna jednak spełniać jeszcze kilka dodatkowych funkcji. Na pewno musi być stosunkowo lekka. Pamiętaj, że gdy już ją zapakujecie, znacząco zwiększy ona swój ciężar. Szukaj więc lekkich konstrukcji, kierowanych właśnie do osób najmłodszych. Sprawdzaj dokładnie, ile one ważą i czy twój maluch zdoła radę je ponieść. Oceń też jakość wykonania walizki. Najprawdopodobniej dziecko będzie z niej korzystać przynajmniej przez kolejnych kilka lat, dlatego dobrze by było, by z taką walizką nic się nie działo i by utrzymywała ona swoją formę, kolor i praktyczność tak długo, jak tylko się da.