zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

Akcesoria do dziecięcego wózka
Dziecko

Akcesoria do dziecięcego wózka – jakie warto mieć?

Kupując wózek wielofunkcyjny dla dziecka, najczęściej wiele akcesoriów otrzymamy w zestawie. Jednak nawet wtedy, gdy czegoś zabraknie, nie ma obaw – praktycznie wszystko można dokupić oddzielnie? Niektóre akcesoria są bardzo przydatne i funkcjonalne, inne natomiast służą bardziej jako gadżety bez większych funkcji praktycznych.

Wśród najważniejszych akcesoriów do wózka dziecięcego warto wymienić folie ochronne oraz parasolki. Jedno i drugie to rozwiązanie, które ochroni znajdującego się w wózku maluszka przed kiepską aurą i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Folia ochronna sprawdza się podczas spacerów podczas deszczowej pogody, chroni nie tylko przed deszczem, ale również przed wiatrem. Parasolka jest natomiast świetną ochroną przed słońcem. Można bez problemu zmieniać kąt jej ustawienia, dzięki czemu zawsze zapewnimy cień znajdującemu się w wózku maluchowi.

Śpiworki, torby, organizery

Obowiązkowym elementem na wyposażeniu wózka powinien być śpiworek wykonane z mocnego i nieprzemakalnego materiału. Jest przydatny szczególnie jesienią i zimą – latem zwykle wystarcza lekki kocyk do okrycia dziecka. Dobry śpiworek powinien być nie tylko efektowny czy dopasowany kolorystycznie do wózka, ale przede wszystkim dobrej jakości. Zwracajmy uwagę na to, czy posiada pasy bezpieczeństwa, które umożliwiają bezproblemowe przymocowanie go do wózka. Dzięki temu nawet największy wiercipięta nie wysunie się z niego. Podczas spacerów z dzieckiem niezbędna jest również torba, najlepiej taka, którą można zarówno przymocować do rączki wózka, jak i nosić na ramieniu. Torba powinna być duża, pakowna, nieprzemakalna, łatwa w otwieraniu i zamykaniu, a wewnątrz pełna funkcjonalnych przegródek. Pozwolą na zachowanie porządku i ułatwią sięganie po te elementy, które są nagle potrzebne. Dobrą alternatywą dla torby może być lekki, pojemny organizer, mocowany do poręczy wózka. Dzięki niemu wszystko, co niezbędne podczas spaceru, będzie zawsze pod ręką. Bez względu na to, czy szukasz torby, organizera, parasolki czy folii do wózka, zajrzyj na https://www.wozki-foteliki.pl/manufacturer/babyzen. Znajdziesz tam szeroki wybór akcesoriów idealnie dopasowanych do potrzeb.

Dostawka dla starszego dziecka

Ciekawą propozycją dla rodziców, którzy mają nie tylko dziecko „wózkowe”, ale również drugie, nieco starsze, może być dostawka mocowana do wózka. To poręczna platforma na kółkach, którą mocuje się do tylnych rurek wózka. Przyda się podczas wspólnych spacerów, gdy starszy maluch mocno się zmęczy i będzie potrzebował podwózki. Dostawka jest dużo wygodniejszą opcją niż dostępne na rynku ciężkie, podwójne wózki dla dzieci w różnym wieku.