zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

wyprawka do zerówki
Dziecko

Wyprawka do zerówki – jak ją stworzyć?

Moment, w którym dziecko ma udać się do zerówki, jest bardzo ważnym i emocjonującym przeżyciem dla całej rodziny. Maluch nie może się już doczekać tych wszystkich nowych, czekających na niego przygód. Chce się uczyć i wie, że teraz będzie mógł to robić w dużo lepszych warunkach, rozpoczynając swoją edukację tak naprawdę. Rodzice powinni mu to jednak ułatwić. Nawet wyprawka do zerówki wymaga przecież przygotowania. Jak ją zatem skonstruować i na jakich przedmiotach czy książkach oprzeć, by dziecku niczego nigdy nie brakowało?

Na pewno warto tutaj zapoznać się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w konkretnej placówce. Zwykle mniej więcej podczas wakacji każdy ośrodek wychowawczy przesyła do rodziców listę rzeczy, które muszą znaleźć się w podstawowej wyprawce do zerówki. Czasami też takie listy zapisane na kartkach wydawane są opiekunom podczas spotkania z rodzicami odbywającego się w wyznaczonym terminie (przeważnie latem). Jeżeli nie ma się takich informacji, można również poszukać ich na stronie internetowej placówki. Teraz już nawet przedszkola mają swoje własne witryny i regularnie je aktualizują, dzięki czemu uzyskują stały i bezproblemowy kontakt z rodzicami. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że właśnie na takiej stronie znajdzie się wykaz niezbędnych przedmiotów, które dziecko musi mieć ze sobą w zerówce.

Na ogół jednak te wyprawki tworzone z myślą o dzieciach udających się do zerówki są do siebie bardzo podobne, niemalże identyczne. Bazują oczywiście przede wszystkim na materiałach czysto edukacyjnych. Tworzone są z podręczników, książek i zeszytów ćwiczeń oraz dodatkowych notesów. Z tego rodzaju materiałów dzieci będą korzystać podczas wszystkich lekcji i zajęć. Nie może być więc tak, że maluch nie będzie posiadać oddzielnego notesika do religii czy karty pracy z zadaniami matematycznymi. Czasami też sama szkoła częściowo pomaga w kompletowaniu wyprawek do zerówki, kupując wszystkim uczniom podstawowe zestawy książek i podręczników, a następnie wręczając je im w pierwszym dniu nauki.

Wyprawka do zerówki to jednak nie tylko pewne podstawowe materiały naukowe i dodatkowe pomoce edukacyjne, ale też i różnorodne przybory szkolne. Maluchy uwielbiają z nich korzystać, dlatego warto dać im taką możliwość. Wśród absolutnie niezbędnych przyborów kierowanych do maluchów pojawiają się kolorowe piórniki, zestawy kredek, mazaki, flamastry, bloki rysunkowe, bloki techniczne, farbki, pędzle oraz plastelina. Dzieci z takich rzeczy chętnie skorzystają nawet w domu. Dzięki nim będą produktywnie i aktywnie spędzać wolny czas!