zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

prezent na roczek
Lifestyle

Prezent na roczek, czyli co kupić dla maluszka?

Pierwsze urodziny dziecka, które popularnie nazywane są roczkiem, to niezwykle ważne wydarzenie rodzinne. Wtedy po raz pierwszy celebruje się urodziny dziecka. Ekscytują się wszyscy, nie tylko rodzice, ale też dziadkowie i rodzice chrzestni. Z tej okazji zwykle maluchowi kupuje się jakiś piękny prezent. Co sprawdzi się na roczek? Poniżej kilka pomysłów i inspiracji, dzięki którym łatwiej będzie podjąć decyzję..

Wspaniały prezent na roczek dla dziecka

Dziecko po ukończeniu pierwszego roku życia staje się coraz bardziej aktywne. Zwykle już stabilnie siedzi, stoi przy meblach, a często również porusza się na własnych nóżkach. To zatem dobry moment, aby dostarczyć mu trochę więcej interesujących zabawek. Sprawdzą się między innymi różnego rodzaju zabawki manipulacyjne, którymi dziecko czasami bawi się przez kilkadziesiąt minut nieustannie. Jak na maluszka to naprawdę długo. Doskonałym wyborem będą sortery, a także skrzyneczki, które pozwalają na naciskanie guziczków. Wtedy może pojawiać się muzyka, dźwięki, kolorowe światełka. To przyciąga uwagę dziecka i sprawia, że jest ono zaciekawione. Nie wszystkie prezenty tego typu są atrakcyjne wizualnie dla dorosłych. To często rzeczy plastikowe, które nie są designerskie. Należy jednak pamiętać o tym, że dla malucha to najlepsza rozrywka. A przecież to właśnie dla niego kupuje się prezenty.

Huśtawka do zawieszenia w domu

Kolejny doskonały pomysł na prezent na roczek to po prostu ładna huśtawka. Można wybrać taką, którą rodzice zamontują dla dziecka w domu. Dzięki temu maluszek zawsze będzie mógł bujać się, co zwykle poprawia jego humor. Niektóre dzieci szybciej usypiają w ten sposób, gdy siedzą w huśtawce. Design takich produktów jest wyjątkowy, dlatego można wybrać przepiękną huśtawkę na przykład w stylu boho. Na pewno stanie się ozdobą w pokoju malucha.

Konik na biegunach

Kolejny wyjątkowy prezent, który jest również piękną dekoracją do pokoju dziecka, to po prostu konik na biegunach. Roczne dziecko może być jeszcze zbyt małe, aby stabilnie siedzieć na koniku samodzielnie, ale przecież czas szybko leci. Konik, który zwykle jest prezentem dosyć drogim, można podarować właśnie z tej wyjątkowej okazji. Będzie wspaniale prezentował się w pokoju dziecka, przyciągał jego uwagę, a gdy maluch będzie się stabilnie poruszał na własnych nóżkach, bez wątpienia podejmie wiele prób siadania na koniku i bujania się. Taka zabawka jest świetna dla dzieci, które lubią ruch, bo pomaga im on w uspokojeniu się i ukojeniu. To również dobry sposób na pobudzanie zmysłów proprioceptywnych oraz integracji sensorycznej zmysłów.