zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

Domek dla lalek Barbie
Lifestyle

Domek dla lalek Barbie – co musisz wiedzieć przed kupnem

Dziewczynki bawiły się lalkami, odkąd tylko powstały zabawki. Kiedyś lalka mogła być szmaciana, z czasem wyznacznikiem takiej idealnej lalki stały się lalki Barbie. Świat lalek Barbie rozrastał się z czasem do pokaźnych rozmiarów i dziś obejmuje także idealny domek dla lalek. Dla lalek domki są uzupełnieniem, urozmaicającym samą zabawę dziecka. Dla kogo domki będą odpowiednie? Jakie są ich rodzaje? Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Dla dziewczynki czy dla chłopca?

Wiadomo, że zabawa to świetny sposób dla dziecka na rozwój. Dom posiada wiele ciekawych dla dziecka miejsc do zabawy – salon, kuchnię, pokój dziecinny, sypialnię. Tak naprawdę dziecko ogranicza jedynie jego własna fantazja. Rodzice mogą zapewnić swojemu maluchowi wiele zabawek, a najpopularniejszymi zabawkami dla dziewczynek są ponadczasowe lalki barbie. Jednakże świat lalek Barbie to także wiele innych elementów. Każda córka z pewnością w pewnym okresie zacznie was namawiać na domek barbie.

Zastanawiając się jaki wiek dziecka jest odpowiedni do zakupu domku dla lalek, ważne aby wiedzieć, że domki pasują dla każdego dziecka. Domek rośnie razem z dzieckiem, dlatego sprawdzi się zarówno dla dzieci małych jak i tych starszych w wieku 7-10 lat. Bez problemu możesz bawić się domkiem ze swoim maluchem. W ten sposób uczysz go słów, kolorów, dziecko uczy się nazw pokoi, mebelków i wyposażenia, jakie ma w domku. Do tego oczywiście dziecko czuje twoją więź i miłość podczas wspólnej zabawy, co rozwija je emocjonalnie. Również wiele korzyści domek daje dzieciom już nieco starszym. Poprzez zabawę w dom, dziecko uczy się zachowań społecznych, integracji z rówieśnikami i rodzeństwem, rozwija swoją wyobraźnię i umiejętność budowania historii. Poprzez zabawę, dziecko może ci tez mówić o swoich emocjach – lękach, obawach, stresach.

Domek duży czy mały, czyli rodzaje

Wybierając domek dla lalek dla dziecka, możemy wybrać różny jego rozmiar. Oczywiście dla Barbie będzie to duży domek, dopasowany wielkością do lalki, ale jeśli wybierasz domek dla zabawek typu PetShop, jego wielkość będzie odpowiednio mniejsza. Różne domki mogą mieć też różne dodatki, zarówno jeśli chodzi o ich ilość jak i rodzaje. Na koniec, domki różnią się materiałem wykonania.

Bardzo popularne są domki drewniane, które są trwałe, ekologiczne, estetyczne. Takie domki mogą być jednobarwne lub różnokolorowe, mogą posiadać minimalne wyposażenie lub skomplikowane konstrukcje. Samo drewno jest też przyjemne w dotyku i odbiorze i na pewno skradnie serce, zwłaszcza dzieci młodszych.

Dziewczynki najczęściej bawią się domkami plastikowymi, które są lekkie, różnokolorowe, często też wielopoziomowe, z dużą ilością elementów. Należy jednak pamiętać, że uszkodzony domek plastikowy najczęściej będzie się nadawał do wyrzucenia.

Ciekawym rozwiązaniem dla malucha jest też domek z kartonu. Lekki, mało trwały, niewielki, ale bardzo ciekawy. Rynek oferuje np. domki do samodzielnego pokolorowania. Możesz dzięki niemu sprawdzić czy dziecko się w domkach zakocha czy jest to jego chwilowe zainteresowanie.

Super pomysłem dla dziecka i rodzica są domki do składania. Najczęściej mają wygodna rączkę, dzięki czemu po skończonej zabawie, można je złożyć i zabrać ze sobą w podróż na wycieczkę, do babci, do znajomych. Rozkładane domki są sporych rozmiarów, ale składa się je do wielkości kompaktowej.

Rozbudowaną wersją domków dla lalek jest domek z basenem, do którego możesz bez problemu nalać prawdziwą wodę. Inną opcją wartą rozważenia są domki dla chłopców, przypominające np. garaż czy budynek straży pożarnej.

Akcesoria i inne produkty czyli na co zwracać uwagę

Produkt jakim jest domek dla lalek, może mieć różnorodne elementy. W takim zestawie znajdziesz mebelki, lalki, postaci, zwierzątka, a nawet pościel na łóżeczka!

Domki dla lalki barbie zestawy to wspaniała zabawa i radość dla twojego dziecka, ale na co zwrócić uwagę przy zakupie? Na pewno bierz pod uwagę liczbę dodatkowych akcesoriów, ich rodzaj (jak wspomniano, możesz w zestawach znaleźć nawet pościele) i jakość wykonania mebelków. Dla ciebie, jako rodzica, ważnym aspektem będzie też cena i bezpieczeństwo domku. Niektóre domki mają też dodatkowy atut w postaci podświetlenia led.

Niezależnie jednak od szczegółów, pamiętaj, że domek dla lalek Barbie ma być nie tylko funkcjonalny i atrakcyjny, ale powinien zapewnić radość twojemu dziecku.