zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

filmy dla dzieci
Parenting

Jak wybrać ciekawe filmy dla dzieci?

Wszyscy uwielbiają oglądać filmy. Seriale, filmy dokumentalne czy obyczajowe to przecież jeden z lepszych sposobów na to, aby spędzić wolny dzień. Nie dziwi zatem fakt, że również dzieci lubią spędzać czas przed telewizorem albo komputerem, oglądając pasjonujące tytuły. Jak znaleźć ciekawe filmy dla dzieci? Poniżej kilka pomysłów i podpowiedzi, dzięki którym rodzicom uda się wyłuskać naprawdę wartościowe propozycje.

Wartościowe filmy dla dzieci

Zanim zaproponuje się film swojemu dziecku, warto przynajmniej skrótowo zapoznać się z tym, jaka jest jego fabuła. Dotyczy to zarówno filmów obyczajowych, jak też filmów animowanych. Na szczęście teraz w internecie bez problemu można znaleźć recenzję, a także krótkie charakterystyki. Warto wiedzieć o tym, że możemy sięgać po filmy, które niosą ze sobą jakąś ogromną wartość, uczą, pokazują pozytywne postawy. Skoro dziecko spędza czas przed telewizorem, warto pokazywać mu właśnie takie tytuły. Wspaniałe filmy animowane to zresztą doskonały pomysł na spędzanie czasu dla całej rodziny. Można po prostu wspólnie uczestniczyć w rodzinnym seansie, który będzie czasem wartościowym dla wszystkich.

Jak długo dzieci mogą oglądać filmy?

Jak długo dzieci mogą siedzieć przed telewizorem i oglądać lubiane przez siebie filmy lub bajki? Generalnie im młodsze dziecko, tym powinno robić to krócej. Dlatego też trzeba nadzorować czas spędzany przez dziecko przed ekranem. Jeśli maluch ogląda ulubioną kreskówkę odcinkową, niech to będą maksymalne dwa odcinki. Jeśli wspólnie rodzina organizuje sobie seans przy dłuższym filmie animowanym lub familijnym, również nie powinien on przeciągać się dłużej niż dwie godziny. To istotne szczególnie wtedy, gdy filmy oglądane są wieczorem. Światło emitowane przez ekran i monitory pobudza, dlatego też dziecku może być trudniej zasnąć. Jeśli wspólnie oglądano animowany film, w którym było mnóstwo akcji i wiele się działo, dziecko będzie pobudzone również ze względu na to. Wtedy trudności z zaśnięciem są murowane.

Filmy familijne

Wspaniałą propozycją dla całej rodziny są filmy familijne. To filmy, które najczęściej są filmami fabularnymi. Nie są animowane. Ich przekaz i tematyka niosą ogromną wartość dla wszystkich. Bohaterowie doświadczają różnych sytuacji, które wspólnie można z dzieckiem omawiać, wskazując na dobre czy złe rozwiązania. Dzięki temu dziecko uczy się sporo o świecie, a także może identyfikować z bohaterami, przeżywając różne emocje. Filmy familijne trudno znaleźć w kinie, ale można oglądać je na platformach streamingowych.