zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

prezent urodzinowy dla trzylatki
Zakupy

Jaki prezent dla trzylatki?

Trzylatka to nieco starszy maluch. Zwykle ma już ona swój określony charakterek, ulubione zabawki, pewne nawyki i przyzwyczajenia oraz ulubione formy spędzania wolnego czasu. Chcąc więc sprezentować jej coś wyjątkowego, należy spróbować wpasować się w jej gust i indywidualne upodobania. Prezent urodzinowy dla trzylatki nie powinien być zbyt oczywisty i zarazem sztampowy, ale jednocześnie nie trzeba przesadzać w drugą stronę i wymyślać jakichś dziwnych czy nietypowych wyrobów, z których dzieci i tak później w ogóle nie korzystają.

Nawet zabawki powinny nieść ze sobą jakąś wartość. Niekoniecznie jednak musi to być wartość typowo edukacyjna. Przy pomocy prezentów można pokazać dzieciom, jak wspaniale jest wykorzystywać pewne surowce naturalne, których mamy przecież pod dostatkiem i które chronią naszą naturę. Wszyscy dorośli powinni ograniczyć do minimum kupowanie zabawek wykonanych z plastiku i innych tworzyw sztucznych. Dużo lepszym wyborem będzie przecież piękne i klasyczne drewno. A drewniane zabawki okażą się doskonałym prezentem dla każdego malucha, także i trzylatki. Ludzie korzystają z nich dosłownie od zawsze, a one dalej nie utraciły swojej wartości i wciąż są modne oraz chętnie kupowane przez rodziców. Drewnianą zabawkę zawsze wyróżni niesamowita trwałość. Takie wyroby, wykonane z jakościowego drewna, nieraz przechodząc z rąk do rąk i są przekazywane z pokolenia na pokolenie, bo wprost nie da się ich zniszczyć, nawet gdy maluch usiłuje to zrobić. Drewniane zabawki nie pozostawiają też wiele do życzenia pod względem wyglądu, a jednak dla dziewczynek ich prezencja może mieć spore znaczenie. Prezentują się znacznie lepiej od barwionego cienkiego plastiku. Aż chce się je wziąć do rąk i zacząć się nimi bawić!

Prezent urodzinowy dla trzylatki może być jeszcze bardziej praktyczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podarować małej solenizantce coś takiego, co spodoba się zarówno jej, jak i jej rodzicom. A tym czymś będą przede wszystkim różnego rodzaju dekoracje do dziecięcego pokoiku. Akcesoriów nigdy za wiele, tak więc zawsze można kupić dziewczynce coś z tej grupy produktów. Ozdoby są przecież najpiękniejszą ozdobą wszystkich pomieszczeń. W pokojach dziecięcych absolutnie nie może ich nigdy zabraknąć. Oczywiście jeśli chce się kupić małej solenizantce coś takiego, należy dość dobrze znać jej pokój i wiedzieć, co się już w nim znajduje, a czego może w nim brakować. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko zakupu rzeczy, która występuje już w pokoiku dziewczynki.