zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

jak wybrać fotelik samochodowy
Zakupy

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Dzieci zazwyczaj uwielbiają podróżować ze swoimi rodzicami. Chcąc jednak jeździć razem z nimi samochodem, należy przede wszystkim zadbać o ich bezpieczeństwo. Trzeba zmniejszyć do minimum ryzyko jakiegokolwiek wypadku czy innej nieprzyjemnej sytuacji, w tym celu inwestują w porządny fotelik samochody, w którym za każdym razem należy przewozić mniejsze i młodsze dzieci. A jak wybrać fotelik samochodowy? Najważniejsze jest to, by dopasować go do wagi małego podróżnika.

Foteliki samochodowe kierowane do dzieci dzieli się na kilka podstawowych grup wagowych. Dokładnie mówiąc jest ich pięć. Z tego względu od razu można wysunąć logiczny wniosek, iż fotelik zawsze dobiera się do masy ciała malca. To właśnie jego waga staje się absolutnie najważniejszym kryterium wyboru. Należy więc sprawdzić ją w dniu zakupu fotelika i z tym parametrem zapisanym na kartce udać się dopiero do sklepu albo zacząć przeglądać foteliki samochodowe występujące w sklepach internetowych. Jak już to sobie powiedzieliśmy, grup wagowych jest aż pięć. Grupa pierwsza, nazywana zerową, uwzględnia produkty kierowane do niemowlaków. Znajdują się w niej foteliki samochodowe odpowiednie dla dzieci o wadze niższej niż dziesięć kilogramów. Foteliki dla niemowląt występują też w drugiej grupie o nazwie „0+”, jednakże ona uwzględnia artykuły zdolne do wytrzymywania większych obciążeń. Kieruje się je do dzieci o wadze do trzynastu kilogramów. Z kolei grupę trzecią tworzą foteliki samochodowe dla niemowlaków o masie ciała wynoszącej od dziewięciu do maksymalnie osiemnastu kilogramów.

Producenci fotelików samochodowych najwięcej zróżnicowanych produktów kierują więc do niemowlaków, bo to jednak one podczas podróży samochodowych stają się zwykle najbardziej zagrożone. A co ze starszymi już dziećmi? Jak wybrać fotelik samochody dla przedszkolaka czy malucha uczęszczającego już do szkoły? Tutaj trzeba już spojrzeć na dwie pozostałe grupy wagowe produktów. One tworzone są bowiem przez akcesoria sprawdzające się u starszych i zarazem cięższych maluchów. W grupie czwartej, nazywanej grupą II, znalazły się specjalistyczne foteliki samochodowe dla dzieci o wadze od piętnastu do dwudziestu pięciu kilogramów. A co znajduje się w grupie ostatniej? Ona uwzględnia foteliki kierowane do zdecydowanie najstarszych dzieci. Wytrzymują one obciążenia nawet do trzydziestu sześciu kilogramów. Jeżeli natomiast waga dziecka jest wyższa, oznacza to, że najprawdopodobniej może już ono podróżować bez żadnego fotelika samochodowego.