zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

kapcie filcowe
Zakupy

Dlaczego zamiast zwykłych kapci warto kupić kapcie filcowe?

Zakup kapci domowych nie wydaje się być szczególnie skomplikowanym zadaniem. Wszystko dlatego, że nie każdy przykłada dużą wagę do tego, w czym chodzi po domu. Niektórzy nawet rezygnują z pantofli domowych bądź zadowalają się obojętnie jakimi modelami, w których finalnie…rzadko kiedy chodzą. Tymczasem warto zdecydować się na kapcie filcowe, które będą idealnym wyborem dla wszystkich członków rodziny. Dlaczego?

Niebanalny wzór? Dlaczego nie!

Większość z nas kojarzy kapcie domowe z nudnymi, wręcz banalnymi wzorami. Często są one w jednym, zazwyczaj ciemnym kolorze, zatem kompletnie nie zachęcają do ich zakładania. Co więcej, wiele modeli kapci nie spełnia swojej podstawowej roli, bowiem nie są ani wystarczająco ciepłe, ani nie posiadają warstwy antypoślizgowej. Zupełnie inaczej jest w przypadku kapci filcowych, na których wybór powinny zdecydować się wszystkie osoby, które nie zadowalają się zwykłymi pantoflami domowymi. Kapcie filcowe przedstawiają bowiem różnorodne wzory – począwszy od piesków, aż po pszczółki, a na kwiatkach skończywszy. To zaś sprawia, że nigdy się nie nudzą i zawsze poprawiają nam humor, szczególnie o poranku.

Kapcie dla wszystkich członków rodziny

Kapcie filcowe dedykowane są zarówno mężczyznom, jak i kobietom i dzieciom. Wszystko dlatego, że są one ciepłe, a dodatkowo zapewniają niezwykły komfort chodzenia. Jeśli tylko odpowiednio dobierzemy dla siebie rozmiar, to z pewnością nie będziemy na nie narzekać, a wręcz przeciwnie – wiele osób, które już wypróbowały kapcie filcowe, poleca je swoim bliskim i znajomym. Co istotne, kapcie filcowe sprawdzają się przede wszystkim w przypadku dzieci, które zachęcone ciekawymi wzorami, z pewnością zaczną z chęcią zakładać je na nogi. Wielu rodziców narzeka bowiem, że ich dzieci nie chcą nosić kapci, jednak warunkiem, aby dziecko zaakceptowało nowe buty, jest ich atrakcyjność. Oczywiście, nie bez znaczenia jest też wygoda chodzenia, którą zapewniają kapcie z filcu.

Regulowane kapcie dla wymagających stóp

Stopa każdego z nas nieco zmienia swoje wymiary w ciągu dnia. Zauważamy to w szczególności po południu i wieczorem, gdy staje się ona nieco opuchnięta. W niektórych opuchlizna jest minimalna, jednak inni skarżą się, że wieczorami nie mogą złożyć na stopy żadnych butów. Na szczęście nie trzeba rezygnować z pantofli domowych – wystarczy tylko wybrać kapcie z filcu, które posiadają pasek do regulacji. Dzięki niemu bez większych problemów możemy włożyć stopę do środka i cieszyć się komfortem chodzenia.