zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

przedszkole
Dziecko

Jak zachęcić dziecko do noszenia kapci?

Najważniejszym zadaniem obuwia domowego jest ochrona stopy dziecka przed chłodem, ale też przed zranieniem. O ile, chodzenie na boso jest dla dziecka zdrowe podczas ciepłych dni — zimą stopy mogą marznąć, co negatywnie wpływa na odporność malucha. Z tego względu ciepłe kapcie dziecięce skórzane są przydatne w przedszkolu, gdzie rodzice nie mają kontroli nad temperaturą oraz nad stanem podłogi. Niektóre dzieci nie chętnie wkładają obuwie domowe, przyczyną może być ich złe dobranie, przegrzewanie się stopy lub jej pocenie. Zbyt ciasne buciki mogą ugniatać nogę dziecka i powodować dyskomfort, za luźne negatywnie wpływają na postawę dziecka. Mogą nie chronić stopy i narażać pociechę na powstanie urazów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dziecku pantofli?

Pantofle domowe powinny być tak samo wygodne i dopasowane jak zwykłe obuwie, dlatego należy zwrócić uwagę na rozmiar kapci dziecięcych skórzanych. Nie powinno się kupować obuwia domowego za dużego, licząc, że stopa dziecka jeszcze urośnie. Warto wybrać buty, które wykonane solidnie, z wysokiej jakości materiałów i pozwalają utrzymywać ciepło. Bardzo dobrym rozwiązaniem są kapcie dziecięce skórzane wykonane z delikatnej, naturalnej skóry. Obuwie jest miękkie, przyjemne w dotyku, stopa się nie przegrzewa i jest chroniona przed urazami. Dziecko może chętniej nosić obuwie, które samo wybrało, o ładnym wzorze i kolorze. W kapciach nie tylko wygodnie się chodzi i biega, ale też podczas siedzenia na podłodze można poczuć ciepło i wygodę.

Pantofle do przedszkola — jak wybrać?

Kapcie dziecięce skórzane to też doskonały wybór jako obuwie do przedszkola. Warto wybrać model wsuwany, który dziecko może łatwo samodzielnie ubrać i zdjąć. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę jakość wykonania podeszwy pantofli. Zaleca się wybierać modele, które posiadają antypoślizgowe podeszwy, dzięki temu pociecha może aktywnie spędzać czas bez obawy o upadek. Kauczukowe podeszwy w kapciach dziecięcych skórzanych są bardzo trwałe i dokładnie przytwierdzone. Zapewnia to dużą stabilizację stopy oraz trwałość. W środku kapcie mogą być wykończone puszystą i delikatną wełną owczą, co sprawia, że noszenie ich jest czystą przyjemnością. Mnogość kolorów oraz wzorów, jakie można znaleźć, sprawia, że każde dziecko wybierze odpowiedni dla siebie styl. Różowe kapcie dziecięce wykonane ze skóry z pewnością spodobają się dziewczynkom. Mogą mieć dodatkowe wzory w postaci gwiazdek lub serduszek. Bardzo ważne jest też to, że kapcie dziecięce skórzane mogą być noszone przez cały rok, ponieważ stopa się w nich nie poci.