zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

impreza integracyjna
Dziecko

Jakie błędy są często popełniane podczas organizacji imprez integracyjnych?

Integracja w firmie ma bardzo duże znaczenie, dlatego warto o nią zadbać. Jakie błędy najczęściej popełniane są podczas urządzania imprez tego typu?

Za pomocą imprez integracyjnych można zintegrować ze sobą pracowników, aby mogli oni pracować razem jeszcze efektywniej. Wielu przedsiębiorców jednak nie wie, jak organizować imprezy integracyjne Warszawa to tylko jedno z wielu miast, w którym pojawia się taki problem, ponieważ dotyczy on firm na terenie całego kraju.

Błędy podczas organizacji imprez integracyjnych – na co uważać?

Organizacja imprez integracyjnych może być wyzwaniem. Żeby mieć pewność, że będzie ona całkowicie udana, warto wiedzieć, jakie błędy mogą pojawić się w trakcie takiego procesu. Oto kilka typowych błędów, które popełniają organizatorzy podczas przygotowywania imprez integracyjnych:

Brak planu

Brak odpowiedniego planowania może prowadzić do dezorganizacji, zamieszania i rozczarowania uczestników wydarzenia. Przykładowe problemy to między innymi brak odpowiedniego transportu, noclegu, zezwoleń na organizację wydarzenia, brak ciekawych zajęć, które mają odbyć się podczas imprezy.

Niewystarczający budżet

Niewłaściwe budżetowanie może prowadzić do pogorszenia jakości całego wydarzenia. W takim przypadku bardzo często wynikiem są nudne i przewidywalne imprezy firmowe Warszawa w tym przypadku nie jest wyjątkiem.

Brak uczestników

Brak skutecznego marketingu może prowadzić do słabej frekwencji podczas wydarzenia, co może sprawić, że nie będzie ono udane. W takim przypadku warto przedstawić informacje o wydarzeniu na żywo, na przykład podczas zebrania, a także wykorzystać różne kanały marketingowe, na przykład media społecznościowe, pocztę e-mail, żeby powiadomić o evencie jak największą liczbę osób.

Problemy z dostępnością

Nieudostępnienie wydarzenia dla uczestników niepełnosprawnych lub o innych specjalnych potrzebach może prowadzić do wykluczenia pracowników i w rezultacie do negatywnych opinii na temat wydarzenia.

Ignorowanie opinii uczestników

Gdy nie uwzględni się otrzymanej opinii od uczestników na temat wydarzenia, może to prowadzić do wielu problemów, między innymi małej frekwencji oraz negatywnych opinii. Przykładowo wtedy, gdy uczestnikom zależy na aktywnym spędzaniu wolnego czasu, dobrym wyborem mogą być imprezy na trampolinach w parku trampolin.

Brak udogodnień

Nieodpowiednie udogodnienia, takie jak toalety, transport, catering, mogą prowadzić do niezadowolenia uczestników imprezy.

Słaba komunikacja

Brak skutecznej komunikacji z uczestnikami, dostawcami i innymi podmiotami biorącymi udział w organizacji wydarzenia może prowadzić do zamieszania i nieporozumień, które mogą negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy.

Jak urządzić udaną imprezę integracyjną?

Gdy planuje się imprezy integracyjne dla firm, bardzo duże znaczenie ma ich prawidłowe zaplanowanie, by uniknąć powyżej zaprezentowanych błędów.

Gdy zamierza się urządzić imprezę integracyjną samodzielnie, w takim przypadku warto poświęcić więcej czasu na zaplanowanie każdego jej etapu, między innymi atrakcji, przejazdów, noclegów, cateringu.

Warto także uwzględnić gotowe oferty przygotowane przez firmy, na przykład park trampolin airo.fun przygotował specjalną ofertę przeznaczoną dla klientów biznesowych, dzięki której można skorzystać ze specjalnych zajęć team buildingowych oraz cateringu. W efekcie nie trzeba zajmować się organizacją czasu podczas wydarzenia we własnym zakresie.

Warto zatem pamiętać, że udana impreza integracyjna wymaga odpowiedniej organizacji. Należy więc zaplanować ją z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że wszystkie kwestie dopięte są na ostatni guzik!