zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

komiksy dla dzieci
Dziecko

Jak wybrać najlepsze komiksy dla dzieci w każdym przedziale wiekowym?

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele komiksów dla dzieci w każdym wieku, dlatego też wielu rodziców może mieć duży problem, aby wybrać najlepsze „opowieści w obrazkach”. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na co zwrócić uwagę wybierając idealny komiks dla swojej pociechy.

Jak wybrać najlepszy komiks?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na czytelność tekstu. Wielkość oraz krój liter powinien być idealnie dopasowany do wieku dziecka. Jak łatwo się domyślić komiksy dla najmłodszych powinny być przystosowane do pierwszych etapów nauki czytania. Niestety mało czytelne literki, mogą zniechęcić dzieciaki do czytania. Krój poszczególnych liter powinien być jak najbardziej zbliżony do podstawowych kształtów liter, które małe dzieci poznają w szkole. Unikać należy krojów, które bogate są w dodatkowe zdobienia.

Wiek dziecka ma znaczenie

Większość producentów umieszcza na okładce informacje dla którego przedziału wiekowego przeznaczone są poszczególne komiksy dla dzieci. Warto zadbać o to, aby przygody bohaterów były zbliżone wiekiem do poziomu czytelników. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto na zakupy wybrać się razem z dzieckiem, które same zadecyduje, które komiksy go najbardziej interesują.

Ważne elementy komiksów dla dzieci

Dla małych dzieci ogromną rolę odgrywa również strona wizualna komiksów. Barwne i piękne ilustracje przyciągają nie tylko najmłodszych, ale również starsze osoby. Ogromną rolę odgrywa również format książki lub zeszytu. Jak łatwo się domyślić najlepiej wybrać komiks w takim formacie, w którym dziecko będzie w stanie samodzielnie utrzymać w dłoniach.

Jakie komiksy dla dzieci cieszą się w Polsce największym zainteresowaniem?

W Polsce rekordy popularności biją takie komiksy jak np. „Yakari i Wielki Orzeł”, „Kamila i konie” i „Malutki Lisek i Wielki Dzik”. Dla dziewczynek doskonałym wyborem jest rewelacyjny komiks „Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoo” albo „Śledztwa Enoli Holmes. Sprawa dwóch zaginięć”. Rodzice, którzy nie znają się na komiksach mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. W przypadku małych dzieci nie powinno być jednak żadnego większego problemu z wyborem odpowiedniego komiksu. Problemy pojawiają się dopiero wtedy, gdy rozglądamy się za komiksami dla starszych dzieci. Wybór w sklepach i księgarniach jest bardzo szeroki i różnorodny, dlatego też warto na bieżąco śledzić aktualne trendy. Najlepiej postawić na komiksy ze swojego dzieciństwa, takie jak np. „Tytus, Romek i A`Tomek”.