661299410
Natychmiastowa Wysyłka
Darmowa Dostawa od 299 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Zabawki Plan Toys

Zabawki Plan Toys zyskują coraz większą popularność na naszym rynku. Wysoka jakość wykonania, dbałość o najfrobniejsze szczegóły oraz bezpieczne, ekologiczne materiały decydują o tym, iż zabawki marki Plan Toys chętnie kupowane są przez rodziców.

Krótka historia marki Plan Toys

Założycielem marki zabawek Plan Toys jest Vitool Viraponsavan. Firma Plan powstała w 1981 roku w Tajlandii, w jego rodzinnym mieście Trang, gdzie dorastał wśród lasów drzew kauczukowych. Od najmłodszych lat zachwycała go natura i jej możliwości. Po studiach w Bankoku powrócił do Tang i wraz z 7 przyjaciółmi utworzyli Plan Group, a wkrótce potem Plan Toys. Dziś Plan Toys już od ponad 30 lat projektuje swoje zabawki z największym szacunkiem dla dzieci i natury.

Jak powstają zabawki Plan Toys?

Do produkcji zabawek Plan Toys używane jest drewno kauczukowe z drzew, które już nie produkują lateksu. Już trzy lata przed ścięciem drzewa nie nawozi się ziemi, aby mieć pewność, iż uzyskany materiał będzie wolny od chemikaliów. W procesie produckji zabawek Plan Toys stosuje bez chlorowe suszenie drewna w piecach bez użycia chemii. Z resztek drewna kauczukowego wytwarza się materiał - PlanWood. Drewniana masa jest spajana bezpiecznym, nie zawierającym formaldehydów klejem. Do nadawania koloru zabawkom Plan Toys używane są tylko barwniki na bazie wody. Materiały drukowane w Plan Toys powstają z papieru z recyklingu oraz atramentu sojowego, który jest bardzo łatwo biodegradowalny. Jakość zabawek Plan Toys jest uznawana na całym świecie, dowodem czego są liczne nagrody przyznawane firmie na całym świecie.

Filozofia firmy Plan Toys

Firma Plan Toys stawia na zrównoważony rozwój, ekoefektywność produkcji, optymalizację wykorzystywanych zasobów. W Plan Toys nic się nie marnuje. Z pnia drzew kauczukowych wytwarzane są zabawki z litego drewna. Gałęzie i korzenie są mielone, a z tak przygotowanej masy powstaje materiał, jakim jest PlanWood. Pozostałe z produkcji nadwyżki drewna są wykorzystywane w generatorze biomasy do produkcji energii elektrycznej dla całej fabryki oraz wiosek wokół fabryki PlanToys. Produkująca zabawki firma Plan Toys wspiera zachowanie równowagi ekologicznej. Każdego roku sadzi 9000 drzew, dzięki temu otrzymała certyfikat Carbon Neutral. Przy fabryce zabawek Plan Toys funkcjonuje muzeum, które rocznie ma ponad 10000 odwiedzających. Podczas zwiedzania dzieci uczą się o naturze, środowisku i społeczeństwie. W Plan Toys wierzą, iż dzieci są naszą przyszłością.

Oryginalne zabawki Plan Toys

Zabawki Plan Toys oferowane w naszym sklepie internetowym to oryginalne produkty tej marki.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl