zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

zabawki na plażę
Rozrywka

Zabawki na plażę, czyli co zabrać na wakacje?

Wielkimi krokami zbliża się czas urlopów, wyjazdów nad morze, plażowania. Warto już teraz rozejrzeć się za ciekawymi zabawkami dla swojego malucha, ponieważ plaża to dla niego miejsce, w którym może kreatywnie się bawić przez wiele godzin. Dzięki temu rodzice będą mieli szansę na chwilę odpoczynku i relaksu.

Piękne zabawki na plażę

Klasyczny wybór, jeżeli chodzi o zabawki na plażę, to po prostu wiaderko z foremkami, grabiami oraz łopatką. Takie komplety można kupić w praktycznie każdym sklepie z zabawkami. Zwykle nie kosztują dużo, ale wymagający rodzice, którzy uwielbiają piękny design, na pewno znajdą coś ciekawszego. W niektórych sklepach można kupić na przykład wspaniałe kolorowe zestawy na plażę, które wykonane są w wyjątkowo atrakcyjny wizualnie sposób. Komplet kosztuje więcej niż przeciętnie, ale takie zabawki są też trwałe, nie blakną im kolory od słońca, a także nie rysuje się ich powierzchnia od kamyczków czy piasku znajdującego się na plaży.

Dmuchane zabawki na plażę

Plaża to idealne miejsce, aby bawić się piłką, latawcami, piankowym samolocikiem, który będzie leciał wtedy, gdy powieje nadmorski wiatr. Tego typu przedmioty do zabawy dla najmłodszych nie są drogie, a jednocześnie dają mnóstwo frajdy. Pozwalają dziecku poruszać się, eksplorować teren, skakać i biegać. Jeżeli znajdzie się plażę, na której nie ma tłoku, miejsca na zabawę nie braknie. Plażowa piłka to prawdziwa klasyka gatunku. Dzięki niej wspólnie może bawić się cała rodzina. Odbijanie, zabawa w siatkówkę plażową, turlanie piłki po piasku to tylko kilka pomysłów na to, jak ją wykorzystać. Takie zabawy poprawiają koordynację ruchową dziecka, pobudzają do pracy zmysły proprioceptywne. To wszystko wspiera integrację sensoryczną.

Zabawki z natury

Chociaż w sklepach nie brakuje pięknych zabawek dla dzieci, które doskonale sprawdzą się na plaży, od czasu do czasu warto pozwolić swoim maluchom na to, był uruchomiły kreatywność. Wcale nie trzeba nosić ze sobą wielkiej torby plażowej wypchanej zabawkami. Maluchy interesujące rzeczy znajdą również bezpośrednio na plaży. Z patyków, kawałków drewna, kamyczków oraz muszelek można budować piękne wzory i kształty. Pomysłem może być na przykład układanie mandali z kamieni na plaży. Można trenować alfabet poprzez układanie literek i cyferek. Z kawałków drewna i patyków uda się zbudować szałas, w którym miło spędzi się czas. Dzieci, które nie mają przy sobie swoich zabawek, naprawdę potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji. Czasami potrzebują przez chwilę rodziców, którzy zmotywują do kreatywnej zabawy, ale później same odnajdą swój rytm.