661299410
Natychmiastowa Wysyłka
Darmowa Dostawa od 299 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

 

Zabawki marki Egmont

Wszytko zaczęło się w 1994 roku w Belgii, gdy firma Egmont zarejestrowała swoją działalność w niewielkim garażu, jako agent kliku rożnych producentów zabawek. W 1996 roku Egmont przenosi się do pierwszego magazynu o powierzchni 1200 m2 i zatrudnia pierwszych pracowników. Rok 1997 to przełom dla firmy. Na rynek trafia pierwsza autorska linia zabawek marki Egmont. Firma bierze też udział w międzynarodowych targach, między innymi w Norymberdze i Paryżu. W 1999 roku marka wychodzi ze swoimi produktami poza rynek belgijski. Od tej pory zabawki marki Egmont są dostępne w Niemczech, Szwecji, Słowenii, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Danii, Japonii, Grecji Szwajcarii i Grecji.

Firma pracując nad swoją autorską linia zabawek współpracowała z różnymi zewnętrznymi projektantami. Od 2003 zdecydowano o zatrudnieniu Gaëtane Lannoy, który od tej pory projektuje i dba o wyjątkowość zabawek Egmont. Gaëtane nie jest zwolennikiem komputerów. Woli tradycyjny rysik i kartkę papieru. Tak też właśnie powstają projekty zabawek marki Egmont. Dzięki temu też czuć w nich tą wyjątkowość.

Dynamiczny rozwój firmy ciągle trwa. W 2006 roku ich ponad tysiąc metrowy magazyn okazuje się za mały i firma przenosi się do trzy razy większego. Koleje lata przynoszą koleje sukcesy. W 2009 roku Egmont przejmuje firmę Nadia Toys, dzięki czemu poszerza swój asortyment o zabawki drewniane. Zabawki marki Egmont od 2012 roku są dostępne też na polskim rynku i od tego czasu również nas zaskakują swoimi produktami i ciekawymi pomysłami. Szczególnie urzekają gry Egmont, ciekawe, pomysłowe, trochę w stylu retro. Duże zainteresowanie wzbudzają również oryginalne zestawy zabawkowe w formie walizek np.: walizka garaż, walizka młodego odkrywcy, walizka - kosmetyczka, walizka małego lekarza, czy torba lekarza.

Jak już wspomnieliśmy, Egmont jest marką belgijską. Projekty zabawek powstają w Belgii, a ich rzeczywista produkcja rozrzucona jest na kilka krajów zarówno w Europie jak i Azji. Wszystkie produkty marki Egmont przechodzą testy w wyspecjalizowanych laboratoriach. Firma dba o to aby jej produkty były zawsze zgodne z obowiązującymi normami.

Firma Egmont tworzy oryginalne zabawki, zwraca uwagę na edukacyjny i rozwojowy charakter swoich produktów. Zabawki Egmont mają pobudzać ciekawość dzieci i pomagać się rozwijać.

 

 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl