Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Zabawy w piasku

Do zabawy w piasku chyba nie trzeba zachęcać żadnego dziecka, lubi to niemal każdy maluch. Piasek daje wiele możliwości kreatywnej zabawy. Maluchy, które ledwo co opanowały umiejętność siedzenia i chwytania przedmiotów, chętnie zajmą się odkrywaniem świata podczas zabaw w piaskownicy. Poprzez kontakt z piaskiem poznają różne jego struktury: mokry, suchy, grubo lub średnioziarnisty. Na jego płaskiej powierzchni maluchy mogą odciskać swoje stopki rączki czy kreślić różne wzory przy pomocy paluszków.

Wiaderka, foremki i łopatki 

Nieco starszym dzieciom warto uatrakcyjnić czas spędzony w piaskownicy poprzez dobór odpowiednich zabawek. Wiaderko z kompletem akcesoriów to podstawa. Łopata, grabki kilka foremek i dobra zabawa gwarantowana. Każde dziecko lubi stawiać piaskowe baby, a jeszcze większą frajdę sprawia ich burzenie. Ciekawe foremki np. w postaci murów obronnych zamku pozwolą na budowę wspaniałych piaskowych zamków i fortyfikacji. Łopatki też mogą przybierać różne ciekaw formy.

Chłopcy na pewno będą zadowoleni z łopatki w kształcie łyżki kopary, a wielofunkcyjna grabko-łapatka Triplet marki Quut to zabawka do piaskownicy, która z pewnością pozytywnie wszystkich zaskoczy. Marka Quut poza tą turbo łopatką oferuje nam też inne ciekawe rozwiązania. Na przykład zestaw do piaskownicy marki Cuppi dwa kubeczki rożki i jedna mała piłeczka potrafią na prawdę zaskoczyć. Budowa piaskowego toru dla piłeczki zajmie malucha na długi godziny, a często i rodzice chętni się przyłączą do takiego wyzwania.

Piaskowe pojazdy

Mówiąc o zabawkach do piasku nie możemy zapomnieć o wszelkiego rodzaju pojazdach. Każdy maluch chciałby mieć w swojej piaskownicy całą flotę. Trzeba pamiętać, iż pojazdy przeznaczone do tego typu zabaw nie powinny mieć żadnych mechanizmów, które mogłyby się uszkodzić gdy dostanie się do nich piasek. Do zabawy w piaskownicy zdecydowanie polecamy wywrotkę marki Hape, duży pojazd z ruchomym kiprem żeby bez problemu przewieść i wyładować załadowany towar z pewnością się spodoba. Fenomen śmieciarki do dziś nie jest dokładnie przebadany, jednak ten pojazd budzi zachwyt większości małych chłopców. Śmieciarka B.toys oprócz ruchomej naczepy posiada troje otwieranych drzwi które bez problemu możemy załadować piaskowymi śmieciami.

Dziecięce zabawki do piasku dają wiele możliwości, ograniczeniem dla maluchów może być jedynie ich wyobraźnia.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl