Przytulanka, Królik Augustin, Forest Angels, Trudi Przytulanka, Królik Augustin, Forest Angels, Trudi
Producent: Trudi
Cena: 48,00 zł 64,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Lalka, przytulanka, Ruda, Forest Angels, Trudi Lalka, przytulanka, Ruda, Forest Angels, Trudi
Producent: Trudi
Cena: 51,75 zł 69,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Zabawki dla rocznego dziecka

Kiedy minie pierwszy rok życia dziecka kończy się trudny okres niemowlęcy, teraz mamy już przed sobą dumnego roczniaka. Każde dziecko rozwija się inaczej to naturalne i nie ma się co dziwić. Jedne maluchy już przed rokiem stawiają swoje pierwsze kroki inne zdecydowanie wolą, póki co pozostać na przy raczkowaniu. Po skończonym roku intensywnie rozwija się mowa. Maluch ze zrozumienie potrafi powiedzieć dwa, trzy słowa teraz w końcu „mama” znaczy „mamę”, a nie tylko zlepek powtarzanych sylab.

Z biegiem czasu roczne dziecko zaczyna powtarzać proste wyraz dźwiękonaśladowcze: piesek robi „hau hau”, kotek „miau”, a zegar „tik-tak”. Po roku dziecko zaczyna rozpracowywać przeznaczenie różnych przedmiotów obserwuje dorosłych i pomału, pomału zaczyna naśladować. Podczas wspólnej zabawy roczne dziecko obserwuje swojego opiekuna i zaczyna powtarzać czynności, budowa prostej wieży z dwóch klocków powinna zastać w miarę szybko opanowana. Dzieci w wieku od roku do dwóch lat niespecjalnie potrafią bawić się z rówieśnikami, bawią się raczej obok siebie niż razem. Interakcje z innymi dziećmi są, póki co na marnym poziomie. Maluchy nie potrafią jeszcze dzielić się zabawkami, ale na wszystko przyjdzie czas.

Jaką zabawkę wybrać dla rocznego dziecka?

Gdy nadchodzą w końcu wyczekiwanie długo pierwsze urodziny dziecka wielu dorosłych głowi się nad pytaniami: ”Jaki prezent wybrać na roczek?”,Jaka zabawka będzie odpowiednia dla rocznego dziecka?”, „Co wybrać dla rocznej dziewczynki?”,Jaka zabawka dla rocznego chłopca?”. Stworzyliśmy w naszym sklepie kategorie według wieku, aby w gąszczu zabawek łatwiej było odnaleźć, te odpowiednie dla dziecka w konkretnym wieku. Jesteśmy pewni, że przeglądając kategorię zabawek dla rocznego dziecka znajdziecie zabawkę odpowiednią dla rocznej dziewczynki i dla rocznego chłopca.

Pchacze i zabawki do ciągnięcia

Od lat cieszą się dużym powodzeniem zabawki do pchania tzw. pchacze i zabawki do ciągnięcia. Są jak najbardziej odpowiednią zabawką dla dziecka powyżej roku. Takiego przyjaciela na sznurku można zabrać ze sobą wszędzie, a spacer w towarzystwie jest zawsze weselszy. Gdy roczne dziecko jeszcze niezbyt pewnie stawia pierwsze kroki, lepszym rozwiązaniem będą pchacze, maluch zawsze ma drobną podporę przy pokonywaniu pierwszych kroczków.

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka powinny, bez wątpienia, być obecne w kolekcji gier i zabawek każdego malucha. Fajnym pomysłem na pierwsze urodziny dziecka będą zatem klocki. Godne polecenia dla dzieci w tym wieku będą z pewnością miękkie, edukacyjne klocki B.toys. W sam raz do budowy pierwszej wieży. Klocki są miękkie i bezpieczne dzięki czemu mamy pewność, iż wieża przewracając się nie zrobi krzywdy maluchowi.

Ciekawym pomysłem będą też proste klocki konstrukcyjne. Przykładowo prosta zabawka edukacyjna dla rocznego dziecka Stack & Roll marki Kid O z pewnością przypadnie do gustu dziecku w tym wieku. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych klocków. Kolorowe klepsyderki, które można toczyć, łapać układać w dowolnej kolejności a w końcu również budować tradycyjną wieżę. 

Podsumowując zabawka edukacyjna w postaci klocków dla rocznego dziecka będzie trafionym wyborem. W szerokiej ofercie zabawek dla dzieci o charakterze edukacyjnych warto zwrócić również uwagę na kartonowe wieże, czyli wyjątkowy zestaw pudełek chowanych jedno w drugie, które również pozwolą na budowę dużej konstrukcji. Jednocześnie maluch może się bawić chowając kolejne pudełka jedno do drugiego. Zabawki edukacyjne mają istotny wpływa na prawidłowy rozwój dziecka, zatem tak zabawka będzie jak najbardziej odpowiednia na pierwsze urodziny dziecka.

Proste drewniane układanki to super zabawka dla rocznego chłopca i dziewczynki

Dla rocznych dzieci oferujemy też zabawki w postaci prostych, pierwszych drewnianych układanek. To wspaniały wstęp do układania prawdziwych puzzli. Rozwija u naszych maluchów koncentrację i zdolności analityczne. Drewniane puzzle posiadają specjalne uchwyty dzięki którym maluchowi łatwo chwycić konkretny element. Wśród wielu wzorów dostępnych w naszej ofercie znajdą się takie, które z pewnością będą odpowiednią zabawką dla rocznego chłopca oraz takie, które bardziej przydaną do gustu dziewczynkom. Chłopcy z pewnością pokochają układanki ze strażą pożarną, dziewczynkom spodobają się takie ze zwierzątkami.

Książeczki - doskonały pomysł na prezent dla rocznego dziecka

Ciekawą alternatywą dla prezentu w postaci zabawki dla rocznego dziecka, będą książeczki. Szczególnie polecamy bestsellerową serię książeczek dla rocznego dziecka Wydawnictwa Nasza Księgarnia o przesympatycznym Puciu i jego wesołej rodzince. Książeczki z tej serii pomagają maluchowi w opanowaniu pierwszych prostych wyrazów dźwiękonaśladowczych. Seria jest pięknie wydana, duże kartonowe strony z pięknymi ilustracjami są chętnie wertowane przez maluchy.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl