661299410
Natychmiastowa Wysyłka
Darmowa Dostawa od 299 zł

Jak zrozumieć pięciolatka?

Nasz pięciolatek to nadal małe dziecko, a już dość samodzielne. Sprawnie potrafi się ubrać, rozebrać, bardzo chętnie uczestniczy w prostych domowych pracach. Każde dziecko w tym wieku jest ciekawe świata i chłonie wiedzę, w szczególności podczas dobrej zabawy. 5 latki są rządne towarzystwa. Świetnie potrafią bawić się w grupie.

Gry trafiony prezent dla 5 latka

Jak wspominaliśmy 5 latki dobrze odnajdują się w grupie, dlatego odpowiednią zabawką dla 5 latka będą wszelkiego rodzaju gry. Czasami wystarczy mała piłeczka, trzy obręcze, trochę własnej inicjatywy, drobnej pomocy opiekuna i mamy przed sobą wiele godzin świetnej zabawy. Cały szereg takich zabawek kreatywnych dla 5 letnich dzieci oferuje marka Quut. Tutaj reguły gry i zasady zabawy zależą tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. W przypadku zabawek kreatywnych 5 latek potrafi już nas zaskoczyć i sam wymyślać proste gry. Wśród ciekawych gier dla pięciolatków należy zwrócić uwagę na te produkowane przez markę Djeco. Ciekawe karciane gry obserwacyjne z pewnością będą fajną zabawką dla pięciolatka. Marka Egmont z kolei oferuje ciekawą wariacje na temat Jengi – gra Chwiejny mur. To wspaniała gra zręcznościowa dla całej rodziny. Gry będą zatem zawsze trafionym prezentem dla 5 latka.

Edukacyjne zabawki dla 5 latka

Dla bystrego 5 latka odpowiednią zabawką będą też puzzle. Wybierając układankę należy zwrócić uwagę na poziom trudność. Gdy podsuniemy pięciolatkowi coś zbyt prostego zabawa szybko się znudzi. Ciekawą propozycją wśród puzzli i układanek dla 5 latków będą puzzle świecące w ciemności marki Mudpuppy. Puzzle są dość trudne, początkowo przyda się pomoc opiekuna, jednak radość z ułożenia ilustracji będzie ogromna. Dodatkowo fakt, iż puzzle świecą w ciemności, zmusza maluchy do podjęcia wyzwania samodzielnego ułożenia puzzli. Wśród układanek na uwagę zasługują też te magnetyczne. Wszystkie dzieci kochają magnesy, dlatego z takiej zabawki ucieszy się każdy 5 latek. Ciekawe rozwiązania oferuje marka Egmont. To układanka w formie małej walizki, która po otworzeniu zmienia się w dużą planszę, na której możemy dowolnie umieszczać magnetyczne elementy tworząc przy tym ciekawe historie i opowieści.

Prace plastyczne - ciekawe zajęcie dla pięciolatków

Pięciolatki chętnie zaangażują się w różnego rodzaju prace plastyczne. Wystarczą kredki, kartki, nożyczki, trochę wyobraźni i możemy przystąpić do tworzenia własnego dzieła. Gdy rodzicom brakuje już pomysłów z pomocą przyjdą zestawy artystyczne marki Hape. Ciekawe wyszywankitabliczki do malowania, to pomysłowe zabawki dla pięcioletniej dziewczynki i pięcioletniego chłopca. Marka Egmont oferuje nam budkę dla ptaszków, która dziecko może z pomocą opiekuna pomalować i powiesić w ogródku. Na pewno będzie stanowiła piękną ozdobę. Gdy malowanie już się znudzi możemy naszym 5 latkom zaoferować ciekawe zestawy z naklejkami marki Tiger Tribe. Cztery kolorowe tła, do tego 200 naklejek oraz zestaw mazaków, aby czarno-białym naklejkom nadać koloru. Wszystko zamknięte w tekturowej walizce zamykanej na rzepy, dzięki czemu taki zestaw możemy zabrać ze sobą wszędzie.

Zestaw do tworzenia biżuterii, coś co pokochają pięciolatki

Dziewczynki w wieku pięciu lat z pewnością ucieszą się z zestawu do tworzenia biżuterii. To kreatywna zabawka dla 5 latki. Małe strojnisie mają możliwość stworzyć dla siebie unikatowe zestawy biżuterii ćwicząc przy tym swoje zdolności manualne.

 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl