4 latek – co i jak??

4 latek to już na ogół dumny przedszkolak. Dużo rozumie, dużo już potrafi jednak cały czas to nasze kochane maleństwo. Dziecko w wieku 4 lat jest już na ogół dość samodzielne, posiada też całkiem dobrze rozwinięte zdolności manualne. Nasz czterolatek lubi towarzystwo, potrafi już nawiązać pierwsze przedszkolne przyjaźnie. Pomysłowość dzieci w tym wieku nie zna granic. Potrafią zaskoczyć każdego rodzica.

Zabawki dla 4 latka co wybrać?

Jeżeli właśnie stoicie przed trudnym wyborem prezentu w postaci zabawki dla 4 latka trafiliście w odpowiednie miejsce. Dzieląc nasz asortyment na grupy wiekowe chcieliśmy ułatwić odszukanie odpowiedniej zabawki dla 4 latka. W dziale tym znajdziecie szereg ciekawych propozycji, znajdą się tu zabawki, którymi 4 letnie dziecko zabawi się samo jak i takie, gdzie zabawa w towarzystwie nie będzie stanowić problemu.

Ciekawe zabawki dla 4 latka

Czterolatkom na ogół buzia się nie zamyka ciągle mają coś do powiedzenia, lubią dużo opowiadać i oczywiście zadawać masę pytań. Ciekawą zabawką dla 4 latka będą zestawy Story marki Janod. Każdy zestaw zawiera komplet tematycznych drewnianych figurek, które pozwolą stworzyć swoją własną mini farmę, zoo czy cyrk. To zabawka, która z pewnością spodoba się zarówno 4 letniemu chłopcu jak i 4 letniej dziewczynce.

Jak wspominaliśmy czterolatki bardzo cenią sobie towarzystwo i zabawy w gronie rówieśników. Do takich zabaw świetnie sprawdzą się kreatywne zestawy tematyczne. Drewniane kuchnie, przyrządy kuchenne to zawsze będzie trafiony prezent dla czterolatka. Chłopcom z pewnością spodoba się również drewniany zestaw majsterkowicza, czy mini walizka lekarza. Zabawy w naśladowanie dorosłych wspomagają rozwój społeczny, uczą się na czym polegają konkretne zawody i jak to jest żyć w świecie dorosłych.

Instrumenty muzyczne, fajna zabawka dla 4 latka

Cztery lata to odpowiedni wiek na wprowadzanie instrumentów muzycznych. Dziecko rozumie już całkiem sporo i obsługa prostego pianinka nie powinna stanowić dla niego problemu. Pianinko Kotek marki B.toys to zabawka dla 4 latka, która zachwyca samym wyglądem, spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Pianinko oprócz możliwości grania, posiada też funkcję nagrywania. Dzięki dołączonemu do pianinka mikrofonowi możemy nagrywać wyśpiewywane przez nasze pociechy przeboje, jest też możliwość odtwarzania nagranych występów. Czterolatkom powinny też przypaść do gustu dostępne w naszej ofercie bębenki. Kolorowy bębenek marki Egmont będzie idealnym prezentem dla małego dobosza.

Zestawy do tworzenia biżuterii idealna zabawka dla 4 latki

Wszelkie zabawy trenujące zdolności manualne małych rączek są jak najbardziej wskazane. Tutaj zabawę łączymy z pożytecznym ćwiczeniem precyzji małych paluszków. Dziewczynki już w wieku 4 lat uwielbiają się stroić, a możliwość samodzielnego skompletowania biżuterii to jest dopiero coś. Zestaw do tworzenia biżuterii marki B.Toys to idealna zabawka dla 4 latki. Zestaw pozwala na kompletowanie biżuterii bez użycia sznurka do nawlekania. Koraliki łączą się ze sobą wczepiając jeden w drugi.

Zabawki edukacyjne dla 4 latka

Pisząc o zabawkach dla 4 latka nie możemy zapomnieć o puzzlach i układankach. 4 latki chętnie zaangażują się zabawami w układanie puzzli. Czasem niezbędna będzie pomoc rodzica, po kilku próbach z nowymi puzzlami na ogół poradzą już sobie sami. Dla czterolatków polecamy ciekawe puzzle z serii Szukaj i Znajdź marki Mudpuppy. Na ułożeniu ilustracji zabawa się nie kończy. Możemy jeszcze długo bawić się w odnajdywanie przeróżnych szczegółów na kolorowej ilustracji. To zarazem wspaniały pretekst, aby przekazać naszym maluchom trochę informacji o świecie zwierząt.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl