661299410
Natychmiastowa Wysyłka
Darmowa Dostawa od 299 zł

5 pomysłów na zabawę w piasku

 

Zabawy w piasku

Zabawy w piasku, niby każdy zna, każdy wie o co chodzi: piaskownica kawałek łopatki i już godziny zabawy mamy zapewnione. Jednak nie zawsze to tak działa. Dobrze jest mieć w zanadrzu kilka pomysłów, które można „sprzedać” swoim pociechom tak aby zabawa trwała dłużej i dawała masę frajdy :)

Oto nasze 5 pomysłów na zabawę w piasku:

1. Piaskowa kuchnia i piaskowe potrawy.

Wystarczy użyć trochę wyobraźni i nasz piaskownica zmienia się w kuchnię, foremki do piasku w talerze, jeszcze przydałby się kawałek patyka w ramach sztuców. U nas piaskowe gotowanie zawsze się sprawdza, nawet kilka starych sztuców na dobre zamieszkało w piaskownicy. Z sypkiego piasku gotujemy zupy, z mokrego robimy kotlety.

2. Kopanie „ogromnej dziury”.

Na pierwszy rzut oka może mało odkrywcze, ale gdy dodamy tu element rywalizacji zabawa nabiera zupełnie nowego wymiaru. Każdy uczestnik zabawy bierze swoje narzędzie: łopatka, foremka, a niektórym wystarczą własne ręce, co kto woli. 1, 2, 3 startujemy. Rywalizacja może odbywać się na kilku płaszczyznach: kto wykopię większą dziurę, kto znajdzie więcej kamykowych skarbów, a gdy bawimy się na plaży obowiązkowo kto pierwszy dokopie się do morza.

3. Pisanie i rysownie na piasku.

Zaczynamy od przygotowania dużej gładkiej powierzchni. Zgarniamy suchy piasek, a gdy powierzchnia jest zbyt sucha spryskujemy wodą. Następnie pięknie grabimy, wyrównujemy, przyklepujemy i jest. Teraz w ruch idzie patyk – nasz piaskowy pisak. Na piasku możemy ćwiczyć pisanie liter, tworzyć proste rysunki albo bawić się w rysowane zgadywanki. Gdy uczestników zabawy w piasku jest więcej, fajnie sprawdza się zabawa w wspólne malowanie: tworzymy jeden piaskowy obraz, ale każdy po kolei może wykonać tylko jedną kreskę na tworzonym obrazie. W wyniku takiego wspólnego malowania powstają zawsze bardzo ciekawe prace, jest przy tym sporo śmiechu i zabawy, a efekt końcowy zawsze zaskakuje.

4. Układnie wzorów z kolorowych kamyków.

Do tej zabawy wykorzystamy kamyki znalezione w piaskownicy. Możliwości zabawy mamy naprawdę wiele. Możemy przygotować gładką powierzchnię i układać przeróżne wzory. Możemy też dzielić kamyki na kilka grup: względem wielkości, względem kolorów i kształtów. Z wykorzystaniem kamyków i piasku udało nam się stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

5. Budowa toru dla piłeczki.

Do tej zabawy potrzebna nam jest jedynie mała piłeczka, piasek i ręce chętne do pracy. Naszym zadaniem jest zbudowanie toru, który będzie przemierzać piłeczka. Zabawa jest bardzo wciągająca, zarówno dzieci jak i dorośli bardzo chętnie wezmą udział. Na początek możemy usypać zwykłą górkę i wydrążyć w niej rynnę dla piłki. Gdy to nam się uda przyjdzie czas na ulepszenia: kręte dróżki tunele, przeszkody. Zabawa daje masę frajdy i pochłania uczestników na długie godziny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl