661299410
Natychmiastowa Wysyłka
Darmowa Dostawa od 299 zł

Jak przetrwać "dzień na NIE"

Każdy ma czasem gorszy dzień

Są takie dni, że wszystko jest na NIE. Pogoda za oknem nie ta, na obiad znienawidzone brokuły, dzień w przedszkolu też nie należał do specjalnie udanych...Gdy humorzasty maluch spotka się z równie humorzastym, a do tego niewyspanym i zmęczonym rodzicem... tragedia gotowa. Niestety zmęczeni czy niewyspani to my rodzice musimy stanąć na wysokości zadania i powiedzieć STOP humorom. Jeśli jesteście ciekawi, jakie są nasze sposoby na rozpędzenie takiej burzy zapraszamy na blog.

Zbawienny wpływ świeżego powietrza

W taki dzień jak ten nawet najlepsze zabawki nie są w stanie poprawić humoru naszego szkraba. Cóż każdy ma prawo do gorszego dnia i ta sprawa nie podlega dyskusji. Tylko jak taki dzień przetrwać??? U nas pierwsze rozwiązanie jakie przychodzi do głowy to: ubieramy się i biegiem na świeże powietrze. W lecie plac zabaw, wiosną i jesienią spacer do lasu, a zimną sanki. Świeże powietrze ma na nas zbawienne działanie: zmęczonym rodzicom doda energii, a maluchom pobyt na świeżym powietrzu zawsze poprawia humor. Tylko co gdy nasza łaskawa aura na to nie pozwala, gdy z nieba sypie przysłowiowymi żabami. Projekt wyjścia na dwór musi zostać odłożony na następny dzień.

Dobra książka nie jest zła

Pomysł numer dwa to zaszywamy się pod kocem na kanapie i czytamy przeróżne książki. Wcześniej urządzamy sobie na kanapie naszą „książkową bazę”. Znosimy ulubione książeczki. Robimy sobie napoje, które stawiamy sobie na stoliku obok żeby nikt i nic nas nie odrywało od lektury. Niestety są takie dni, że żadna książka się nie podoba, żadna z opowiadanych historii nie zaciekawia, a nawet ulubiony napój nie smakuje tak jak powinien.

Ostatnia deska ratunku - włączamy kreatywność

Gdy sprawdzone metody zawodzą trzeba uruchomić kreatywność na wysokim poziomie. Tym razem zdecydowaliśmy stworzyć autorskie wyklejanki. Tworzenie wszelkiego rodzaju „prac plastycznych” to super pomysł na spędzenie czasu wspólnie z dzieckiem, a unikatowe dzieła, które wyjdą spod rąk młodego artysty zawsze wywołują uśmiech na twarzy babci i dziadka. Niestety tym razem nasze domowe zasoby artykułów papierniczych były właśnie na wyczerpaniu i prócz starego kleju i białych kartek nic więcej nie udało się znaleźć, ale że hasło „Zrobimy prezent dla babci i dziadka” wywołało fascynację malucha i chwilowy brak jęków trzeba było się nie lada wysilić aby zrobić „coś z niczego”. Z pomocą przyszedł nam nie wykorzystany papier pakowy po niedawnych świętach Bożego Narodzenia. Świetnie posłużył nam jako materiał do wyklejanek, stary klej też udało się reaktywować i tak oto ruszyła seryjna produkcja „laurek”. Wspólna praca nad laurkami wszystkim poprawiała humor i pozwoliła zapomnieć o wszelkich troskach. Efekt naszego kreatywnego popołudnia wykorzystaliśmy na Dzień Babci i Dziadka, a jako że mieliśmy lekką nadprodukcję to jedna z prac zawisła na naszej lodówce. Rękodzieło to sprawdzony pomysł na przetrwanie „dnia na NIE”.

Kreatywnie z dzieckiem

Fot.1 Serce to podstawa dobrej laurki

Kreatywne zabawy z dzieckiem

Fot.2 Uczymy się obsługi nożyczek, mama czuwa z boku:)

Zabawy z dwulatkiem

Fot. 3 Trójkąty i kwadraty - sztuka nowoczesna w wydaniu dwulatki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl