661299410
Natychmiastowa Wysyłka
Darmowa Dostawa od 299 zł

Zabawka do kąpieli, która zamienia kąpiel w przygodę

Rytuały kąpielowe

Rytuały kąpielowe zmieniają się wraz z wiekiem dziecka. Początkowo kąpiel odbywa się w małej wanience, czasami w wiadrze kąpielowym. Jeśli chodzi o kąpiel niemowląt, ile mam, tyle teorii na temat kąpieli: kąpać codzienne, kąpać co drugi dzień, używać emolinetu, kąpać w samej wodzie, używać balsamów po kąpieli bądź też nie. Gdy dziecko jest starsze sprawa wydaje się nieco prostsza. Dwulatek na ogół po całym dniu zmagań nie pozostawia nam cienia wątpliwość czy należy kąpać czy nie. Wieczorna toaleta staje się oczywistością. Teraz problem leży gdzie indziej, bo dwulatek nie zawsze chce się kąpać i okazuje się, że woda może straszyć ;)

Zabawki potrafią przekonać do kąpieli

Zabawki kąpielowe potrafią przekonać do kąpieli nie jednego brudaska. Zabawki, zabawkami a liczy się też kreatywność rodzica. Bo przecież wanna nie musi wcale być wanną, tylko na przykład bezkresnym oceanem, albo uroczym jeziorem, w którym mieszkają wodne stwory... Gdy kąpiel zaczniemy od opowiadania ciekawej historii, część dzieci z pewność chętniej wskoczy do wanny.

Gdy udało nam się już malucha ulokować w wannie przychodzi czas na kąpiel. Wiadomo, że starsze dzieci bez problemu umyją się same, choć drobna pomoc rodzica czasem jest wskazana. Młodsze tej pomocy potrzebują więcej. Gdy maluch zajmie się beztrosko zabawą, rodzicom kąpiel pójdzie o wiele sprawniej. Po myciu, zarówno starsze jaki i młodsze dzieci, chętnie spędzą czas w wannie zajmując się zabawkami do kąpieli, a tym samym dając rodzicom kilka cennych chwil na wypicie filiżanki kawy :)

Najlepsza zabawka do kąpieli

Skoro jesteśmy już przy zabawkach, to teraz parę słów o dość wyjątkowej naszym zdaniem zabawce do kąpieli. Wśród zabawek do kąpieli ta z pewnością się wyróżnia - statek z kompletem akcesoriów marki B.toys, to chyba najbardziej bajerancka zabawka kąpielowa z jaką miałam styczność. W jednej zabawce kryje się aż 12 gadżetów kąpielowych. Sam statek jest też wyjątkowy. Wyposażony jest w koło ratunkowe, wędkę oraz koło napędowe, które obraca się podczas pływania. Jest i kapitan, czy też rybak – jak kto woli. Komplet akcesoriów dołączonych do statku w całości mieści się pod pokładem, tak że po skończonej kąpielowej zabawie całość możemy schować aby nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Wśród akcesoriów schowanych pod podkładem statku znajdziemy między inny kubeczki do przelewania wody.

Wszystkie dzieci kochają wlewanie, przelewanie, tworzenie wodnych mikstur podczas kąpieli, więc ze znalezieniem zastosowania dla kubeczków nie będzie problemu. Zestaw zawiera też rybki oraz wspomnianą już wędkę, tak więc trochę wyobraźni i kąpiel zamieni się w wyprawę na wielki połów. Nasz zabawkowy statek posiada oprócz swojego kapitana i koło ratunkowego, rybę-szczoteczkę oraz grzebyczek w formie ośmiornicy. Z takim wyposażeniem żadna kąpiel nie będzie już nudna. Gdy naszym maluchom kąpiel umila statek B.toys możemy być pewni, że mamy dłuższą chwilę spokoju.

W mojej opinii przyznanie tej zabawce tytułu najlepszej kąpielowej zabawki roku było w pełni zasłużone!!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl