Najlepsza układanka magnetyczna dla dziecka

ukladanka magnetyczna dla dzieci

Czym są układanki magnetyczne?

Układanka magnetyczna to bardzo fajna zabawka kreatywna. Łączy w sobie trochę cech puzzli, trochę naklejanek, ale ma w sobie coś więcej. W układance magnetycznej, za każdym razem możemy tworzyć nowe, ciekawe kombinacje i układy. Nie są to do końca puzzle, choć układanki magnetyczne mają wiele ich cech. Bez wątpienia zabawy z magnetyczną układanką niosą w sobie wiele walorów edukacyjnych, pomagają w koordynacji oka-ręka, uczą precyzji, zachęcają do opowiadania historii, ćwiczą wyobraźnie.

Jak bawić się układanką magnetyczną?

To właśnie jest najfajniejsze w tej zabawce, że układanka magnetyczna daje tyle możliwości zabawy. Scenariuszy zabawy z układanką magnetyczną może być wiele. Po pierwsze układając magnesy na planszy, możemy tworzyć ciekawe historie, wymyślać przeróżne opowieści. Zabawę z układanką magnetyczną możemy zorganizować w mniej oczywisty sposób. Przykładowo w układance farma możemy grupować i liczyć zwierzątka. W układance z dinozaurami możemy dzielić dinozaury wg. wielkości, wybierać roślino i mięsożerne gady. W układance dom  meblować nasz magnetyczny domek na milion sposobów. Chować małe elementy w domowych zakamarkach i bawić się w magnetyczne ciepło-zimno. Jestem pewna, że dzieci z chęcią wymyślą nowe zastosowania tej zabawki.

Układanka magnetyczna, dla jakiego wieku?

Ogólnie zabawki z magnesami są na ogół przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia. Ja polecam układanki magnetyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat. O tym, którą układankę dokładnie wybrać decyduje już predyspozycje dziecka, jego zainteresowania, ale również rodzaj układanki. Niektóre układanki są prostsze maja duże elementy te z pewnością nadają się dla młodszych dzieci. Natomiast układanki z dużą ilością szczegółów będą raczej domeną starszych. Z układankami bardzo fajnie zabawią się 4 i 5 latki. Podczas układania mogą wymyślać nowe historie dotyczące obecnie układanej scenki, tworzyć ciekawe scenariusze i zawiłe zwroty akcji.

Zalety układanek magnetycznych

Sama jestem bardzo dużym fanem zabawek magnetycznych i zalet mogę wymienić wiele, ale przede wszystkim to, co mi się najbardziej podoba w układankach magnetycznych to to, że dzięki magnesom „trzymają się razem”. Chyba każdy, kto układał puzzle, przeżył kiedyś zawód związany ze zgubionym elementem. Tutaj dzięki temu, że magnesy przyczepiają się do tablicy, ciężko zgubić jakieś element, choć nie twierdzę,  że jest to niemożliwe.
Drugą równie ważną zaletą układanek magnetycznych jest to, że każde ułożenie jest niepowtarzalne, unikatowe, za każdym razem elementy możemy przyczepiać w inne miejsca i snuć nowe opowieści.
Trzecią zaletą, o której nie mogę nie powiedzieć, to wielorazowość układanek magnetycznych. Zabawa nie kończy się po jednym ułożeniu, jak niestety bywa z bardzo lubianymi przez dzieci naklejkami. Magnesy można bez problemu odczepiać i przyklejać w nowe, bardziej pasujące miejsce.
Kompaktowy charakter tej zabawki, to coś, co doceni każdy rodzic. Po skończonej zabawie wszystkie magnesy możemy zamknąć w wygodnej teczce. Zabawka nie zajmuje dużo miejsca i jest zawsze gotowa do użycia.
Dzięki swoim zaletom taką układankę z powodzeniem możemy zabrać w podróż czy do poczekalni, aby przetrwać i umilić dziecku czas oczekiwania na wizytę.

Podsumowują w kilku słowach zalety układanek magnetycznych to:

  • łatwość przechowywanie
  • niezliczone możliwości zabawy
  • wielokrotność zabawy
  • możliwość zabrania w podróż
  • kompaktowe opakowanie

Układanki magnetyczne w naszym domu

U nas układanki to jedna z ulubionych rozrywek. Często sięgamy po duża układankę Bajki. Fantazji nam nie brakuje więc chętnie całą rodziną naklejamy i wymyślamy nowe wersje Trzech świnek, Czerwonego Kapturka czy Królewny Śnieżki. Układankę Bajki znajdziesz >>TUTAJ<<.

układanka mag egmont

ukladanka magnetyczna

układanka magnetyczna

Najbardziej polecane układanki magnetyczne

Układanka magnetyczna dom, Egmont

To chyba moja ulubiona układanka, taki domek dla lalek w wersji 2D. Ofertę znajdziesz >>TUTAJ<<.

ukladanka magnetyczna dom

Układanka magnetyczna farma, Egmont

Bardzo lubiany przez dzieci model układanki. Całe gospodarstwo zamknięte w małej teczuszce. Gromada świnek, gąsek, krówek gotowa do zabawy! Ofertę znajdziesz >>TUTAJ<<.

układanaka magnatyczna dla dzieci

Układanka magnetyczna moda, Egmont

Tutaj ewidentny ukłon w stronę dzieweczek. Najbardziej „dziewczeńska” układanka. Stroje, ciuszki i przebieranki, a najlepsze jest to, że ubrania możemy zmieniać do woli. Ofertę znajdziesz >>TUTAJ<<.

ukladanka magnetyczna dla dzieci

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl