661299410
Natychmiastowa Wysyłka
Darmowa Dostawa od 299 zł

Lalka na prezent

 

lalka na preznet lalki paola reina

źródło:www.paolareina.com

Lalka to chyba jedna z najbardziej popularnych zabawek na świecie. Lalki to zabawki multizadaniowe, mogą odgrywać rolę przytulanek, czynnie brać w dziecięcych zabawach, uczestniczyć w małych i dużych podróżach, a czasem nawet być powiernikiem dziecięcych sekretów. Dlaczego dzieci lubią bawić się lalkami, napisałam >>tutaj<<.

Czy lalka na prezent to dobry pomysł?

Myślę, że zdecydowanie lalka na prezent to dobry wybór. Lalki, to zabawki z którymi dzieci nawiązują „relacje”, czasami potrafią być to wieloletnie przyjaźnie. Ofiarowując dziecku lalkę na prezent dajemy mu coś, co posłuży dobre kilka lat. To zabawka, która z pewnością nie pójdzie szybko w kąt.

Jaka powinna być lalka na prezent?

Na to jaka lalka będzie najlepszym prezentem dla dziecka ma wpływ wiele czynników między innymi wiek dziecka, jego upodobania. (jaką lalkę najlepiej wybrać dla 3 latki pisałam >>tutaj<<). Bez względu jednak na wiek dziecka lalka na prezent musi spełniać kilka istotnych wymogów:

  • lalka musi być bezpieczna dla dziecka. Ok bezpieczna - czyli jaka. Przede wszystkim wykonana z bezpiecznych materiałów. Lalki wykonane z tworzyw nie powinny zawierać alergennych ftalanów i BPA, informację z czego lalka jest wykonana producent powinien zawrzeć na jej opakowaniu warto to sprawdzić. Gdy kupujemy lalkę dla dziecka poniżej 3 roku życia trzeba upewnić się, iż produkt nie zawiera małych, demontowalnych elementów, które dziecko mogłoby włożyć do buzi, połknąć czy zakrztusić się.
  • lalka powinna być trwała. Jak już wcześniej pisałam lalka to zabawka na lata, dlatego wybierając lalkę na prezent warto zwrócić uwagę na trwałość zabawki. Trzeba wziąć pod uwagą intensywną ekstrapolację tej zabawki tulenie, pielęgnacja, a nawet kąpiele. Warto zdecydować się na wybór lalki winylowej. Winyl to tworzywo przyjemne w dotyk oraz lekko elastyczne. Lalki w całości winylowe możemy spokojnie kąpać, nie martwiąc się, że coś się im stanie.

Czy lalka na prezent tylko dla dziewczynki?

Czasy kiedy zabawki sztywno dzieliliśmy na te dla chłopców i te dla dziewczynek dawno już poszły w niepamięć. Lalką mogą się bawić zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Dziś już chyba chłopiec przytulający lalkę nikogo nie zdziwi.

źródło:www.paolareina.com

Dzięki zabawie lalkami dzieci uczą się odpowiedzialności, ćwiczą swoją empatię i opiekuńczość to dobre cechy które chcielibyśmy wpoić maluchom beż względu na płeć. Dzieci bawiące się lalkami stają się w przyszłości bardziej świadomymi rodzicami. Opiekując się lalką chłopiec robi pierwsze mini kroczki do roli ojca jak czeka go w dorosłości.:)

Opakowanie lalki na prezent zadbajmy o szczegóły.

Opakowanie tylko z pozoru może się wydawać nieistotnym szczegółem, ale wybierając markową, hiszpańską lalkę, opakowanie może nas pozytywnie zaskoczyć. Większość hiszpańskich lalek „mieszka” w eleganckich, firmowych kartonikach.

lalka w pudełku na prezent dla dziewczynki

Całą kolekcję przepięknych lalek Paola Reina w kartonikach znajdziecie >>tutaj<<Takie opakowanie świetnie sprawdzi się gdy lalka ma być wyjątkowym prezentem dla dziecka. Sam kartonik budzić już w dziecku ciekawość i pozytywne emocje. Otwieranie kartonika i wyciąganie lalki to dla większości dzieci bardzo miły i emocjonujący moment. Ładny, firmowy kartonik może też pełnić inne funkcje, przyda się w zabawie, a także do przechowywania lalki. Kartonik może być łóżeczkiem, wanienką, a nawet pirackim statkiem, dziecięca wyobraźnia z pewnością nas czymś zaskoczy. Jak widać eleganckie opakowanie lalki jaką chcemy sprezentować dziecku to nie tylko zbyteczny ozdobnik.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl