Kreatywne zabawki dla 6 latka

Dziecko w wieku 6 lat

Każde dziecko w wieku 6 lat jest bardzo ruchliwe, zwinne i wszędzie go pełno. Coraz więcej chce też wiedzieć, przez co zadaje nieskończoną ilość pytań, wymagając bardzo szczegółowych odpowiedzi. Emocjonalnie 6 latek również buzuje. Z jednej strony chce pokazać jaki jest dorosły, odpowiedzialny i jak wiele potrafi, a z drugiej strony dalej uwielbia się bawić, nie zwracając uwagi na jakiekolwiek niebezpieczeństwa. Swoje doświadczenia widzi w kolorach białym i czarnym, albo coś jest dobre, albo coś jest złe. Ciężko wypracować mu jakiś kompromis pomiędzy tym. W tym wieku dziecko dalej potrzebuje wiele uwagi. Poprzez ciekawą, kreatywną zabawę sześcioletnie dziecko jest w stanie wiele się nauczyć. Nie tylko zgłębić wiedzę, ale i trenować zdolności manualne oraz popracować nad swoimi emocjami.

Zabawki kreatywne dla 6 latka

Kreatywna zabawa wymaga często jakichś ciekawych rekwizytów, aby ruszyć wyobraźnię. Czasami trzeba trochę dziecku pomóc, naświetlić jakiś plan akcji, przedstawić scenariusz zabawy, opowiedzieć historię, a dziecko samo już pociągnie zabawę dalej. Kreatywna zabawka dla 6 latka, która świetnie się tutaj sprawdzi to teepee oferowane przez firmę Little Dutch lub mały namiot marki B.Toys. W tej zabawie odnajdą się zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Nasze dzieci stają się Indianami, poszukiwaczami przygód lub po prostu biwakują, ograniczenie zabawy stanowi jedynie fantazja. Możemy bawić się zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu.

Dziecko sześcioletnie potrafi już skupić się na jednej zabawie całkiem długo, jeżeli tylko jest ona odpowiednio ciekawa. Kreatywne zabawki dla 6 latków, które z pewnością zainteresują nasze dziecko, w postaci zestawów artystycznych oferuje firma Hape. W tym wieku dziecko ma już świetnie rozwinięte zdolności manualne. Doskonale samo poradzi sobie z wycinaniem, malowaniem i przyklejaniem. Dla fanów przyrody firma Egmont oferuje domek dla ptaszków, który to 6 latek może własnoręcznie pomalować. Aby dalej doskonalić swoje umiejętności manualne, produkująca zabawki firma goki oferuje prawdziwe krosno tkackie. To doskonała zabawka kreatywna. Dziecko może samo stworzyć tkaninę, dobierając wszystkie kolory według własnej inwencji twórczej. Dla bardziej ambitnych artystów produkująca zabawki firma Hape oferuje też wyszywanki.

Sześcioletnie dziecko uwielbia rywalizować. Chętnie więc, wraz z rodzicami lub swoimi małymi kolegami i koleżankami, 6 latek bierze udział w różnego rodzaju grach. Firma Quut oferuje zabawki, które świetnie się tutaj sprawdzą. Można samemu wymyślić zasady gry, co wymaga trochę kreatywności od uczestników zabawy. Sześciolatek z pewnością już sobie z tym poradzi, ewentualnie zaprosi do zabawy dorosłego. Można więc wspólnie obmyślić zasady gry. A gdy nam się znudzi, z powodzeniem zabawki marki Quut wykorzystamy w piaskownicy.

Jak widać kreatywne zabawki, to twórcze myślenie, nauka i dobra zabawa!!!do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl