Kreatywne zabawki dla 5 latka

Zabawki kreatywne dla 5 latka

Pięciolatek to nadal jeszcze małe dziecko, a już dość samodzielne. Sprawnie potrafi się ubrać, rozebrać, chętnie pomoże nam w prostych domowych obowiązkach. Każde dziecko w tym wieku jest ciekawe świata i chłonie wiedzę, w szczególności podczas dobrej zabawy.

Dzieci w wieku pięciu lat świetnie potrafią bawić się w grupie. Czasami wystarczy mała piłeczka, trzy obręcze, trochę własnej inicjatywy, drobnej pomocy opiekuna i mamy przed sobą wiele godzin świetnej zabawy. Cały szereg tego typu zabawek oferuje firma Quut. Z całą pewnością są to zabawki kreatywne. Proste, nie skomplikowane, bez instrukcji obsługi. Jak je wykorzystamy, zależy od nas. Pięcioletnie dziecko niejednokrotnie potrafi już przejąć inicjatywę i samemu wymyślić proste gry. Dzieci tym wieku lubią rywalizować. Rozwój emocjonalny 5 latka jest już w miarę ustabilizowany, a jednak w trakcie gry najlepiej jest, kiedy oczywiście wygrywa. Godzenie się z porażką bywa już trudniejsze. Dla 5 latków warto polecenia będę również zabawki Djeco oraz zabawki marki Egmont.

Pięciolatki bardzo chętnie zaangażują się w różnego rodzaju prace plastyczne. Kreatywne zabawki to przecież kredki, farby, mazaki, nożyczki i klej. Do tego wszystkiego potrzebna jest odrobina wyobraźni, której pięciolatkowi przecież nie brakuje. Tworzenie własnego dzieła to dziedzina, w której dzieci mają szansę się wykazać, zdobyć uznanie rodziców, opiekunów, a przede wszystkim umocnić wiarę we własne możliwości. Tutaj pomocne okażą się zestawy artystyczne marki Hape. Tabliczki do malowania, z elementami do przyklejania, proste wyszywanki to zabawki kreatywne dla dziewczynek jak i dla chłopców. Znajdzie się i budka dla ptaszków od producenta zabawek, firmy Egmont, którą wspólnie z rodzicami można pomalować i zawiesić na drzewie.

Świetnym prezentem dla pięciolatki będzie kreatywny zestaw do tworzenia biżuterii producenta zabawek marki B. Toys. Małe strojnisie komponując biżuterię wykonują ćwiczenia manualne i nabywają umiejętności, które z pewnością w niedalekiej przyszłości okażą się bardzo przydatne. Warto ćwiczyć małe paluszki, zwłaszcza gdy mamy zamiar posłać dziecko już za rok do szkoły.

Doskonałą zabawką kreatywną dla pięciolatka, którą docenią zarówno chłopcy jak i dziewczynki są układanki magnetyczne firmy Lilliputiens czy puzzle Mudpuppy. Szczególnie polecamy układankę samochody oraz dom, belgijskiej marki Egmont. Do dyspozycji mamy kolorowe tło, na którym dziecko może układać magnetyczne elementy, według własnego uznania, wymyślając przy tym ciekawe historie.

Warte uwagi są też zestawy naklejek oraz kalkomanie. Zestaw naklejek australijskiej marki Tiger Tribe zapewni pięciolatkom długą, kreatywną zabawę. Cztery kolorowe tła, do tego 200 naklejek oraz zestaw mazaków, aby czarno-białym naklejkom nadać koloru. Wszystko zamknięte w tekturowej walizce zamykanej na rzepy, dzięki czemu taki zestaw możemy zabrać ze sobą wszędzie. Kalkomanie zaś, to ciekawa alternatywa dla naklejek. Na kartę z kolorową scenerią możemy w dowolne miejsce przekalkowywać cały szereg kolorowych postaci. Dzięki temu dziecko ćwiczy swoje zdolności manualne jak i intelektualne, tworząc na papierze różne, ciekawe opowiastki.

 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl