Kreatywne zabawki dla 4 latka

Zabawki kreatywne dla 4 latka

Kupując prezent w postaci kreatywnej zabawki dla 4 latka warto chwilę się zastanowić. Wymagania rosną wraz z wiekiem, dlatego 4 latka nie zawsze zadowolą standardowe pluszaki, czy samochody. Warto czasem poszukać zabawki, która zajmie naszego malucha na trochę dłużej niż pięć minut, a przy tym nauczy go czegoś nowego. Idealnym rozwiązaniem dla dzieci w wieku 4 lat są zabawki kreatywne, które to rozwijają wyobraźnię i zachęcają do twórczej zabawy.

Dzieci w wieku 4 lat

Dzieci w wieku 4 lat doskonale opanowały sztukę mówienia. Teraz buzia im się nie zamyka, zadają masę pytań, interesuje ich cały otaczający świat. Często same dużo opowiadają i uwielbiają tworzyć nowe historie. Z tego względu idealna kreatywna zabawka dla 4 latka to na przykład jeden z serii zestawów Story marki Janod Każdy zestaw zawiera komplet tematycznych drewnianych figurek, które pozwolą stworzyć swoją własną mini farmę, zoo czy cyrk. To wyjątkowa kreatywna zabawka, która z pewnością spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom.

Ponadczasowe klocki drewniane

Na tym etapie niezastąpione okazują się oczywiście ponadczasowe klocki drewniane. Jak najbardziej będą one trafioną zabawką kreatywną dla 4 latka. Bazowy zestaw klocków zawsze można rozbudowywać dokupując dodatkowe klocki, czy mieszając różne komplety. Większa pula klocków o różnych ciekawych kształtach, daje większe możliwości tworzenia innowacyjnych budowli. Warto zauważyć, że drewniane klocki często stanowią również różnego rodzaju rekwizyty, w wielu kreatywnych zabawach, innych niż tylko budowanie.

Zdolności manualne dzieci w wieku 4 lat

Dla dzieci w wieku 4 lat ważne jest dalsze trenowanie zdolności manualnych, dlatego wszystkie zabawy zręcznościowe są jak najbardziej wskazane. Jako kreatywne zabawki dla 4 letniej dziewczynki idealnie sprawdzą się zestawy do tworzenia biżuterii marki B. ToysTego rodzaju zajęcie, to nie tylko zabawa. Własnoręczne komponowanie biżuterii szczególnie wspiera kreatywność i rozwój psychomotoryczny dziecka. Przy tym wszystkim, masę radości naszym młodym damom sprawi możliwość zaprezentowania się w gronie najbliższych, w swojej samodzielnie stworzonej biżuterii.

Idealnym ćwiczeniem dla rączek czterolatka będą też puzzle przestrzenne. Wśród tego typu zabawek kreatywnych dla 4 latka, dla chłopców szczególnie polecamy puzzle - garaż marki Djeco. Powstała z puzzli Djeco budowla z pewnością posłuży do dalszej kreatywnej zabawy, przykładowo jako sceneria w trakcie zabawy samochodzikami, podczas której dziecko tworzy swoje własne, ciekawe scenariusze.

Kreatywne zabawy tematyczne

W gronie czterolatków królują kreatywne zabawy tematyczne. Dzieci bawią się w sklep, w lekarza, kucharza, policjanta czy majsterkowicza. W trakcie tych wszystkich zabaw świetnie sprawdzą się kreatywne zabawki dla 4 latka takie jak na przykład zabawkowe sprzęty kuchenne, zestawy lekarskie, czy drewnienie narzędzia. Taki rodzaj zabawy nie tylko rozwija wyobraźnię, ale i zachęca do zdobywania dodatkowej wiedzy, a także do twórczego myślenia. Dzięki takim zabawom dzieci uczą się na czym polegają konkretne zawody i jak to jest żyć w świecie dorosłych.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl