Kreatywne zabawki dla 4 latka

Zabawki kreatywne dla 4 latka

Kupując prezent dla czterolatka warto chwilę się zastanowić. Wymagania rosną wraz z wiekiem, dlatego 4 latka nie zawsze zadowolą standardowe pluszaki, czy samochody. Warto czasem poszukać zabawki, która zajmie naszego malucha na trochę dłużej niż pięć minut, a przy tym nauczy go czegoś nowego. Idealnym rozwiązaniem dla dzieci w wieku 4 lat są zabawki kreatywne, które to rozwijają wyobraźnię i zachęcają do twórczej zabawy.

Czterolatki doskonale opanowały sztukę mówienia. Teraz buzia im się nie zamyka, zadają masę pytań, interesuje ich cały otaczający świat. Często same dużo opowiadają i uwielbiają tworzyć nowe historie. Z tego względu idealna kreatywna zabawka dla 4 latka to na przykład jeden z serii zestawów Story, marki Janod Każdy zestaw zawiera komplet tematycznych drewnianych figurek, które pozwolą stworzyć swoją własną mini farmę, zoo czy cyrk. To zabawka, która z pewnością spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom.

Na tym etapie niezastąpione okazują się oczywiście ponadczasowe klocki drewniane. Jak najbardziej będą one trafioną zabawką kreatywną dla 4 latka. Bazowy zestaw klocków zawsze można rozbudowywać dokupując dodatkowe klocki, czy mieszając różne komplety. Większa pula klocków o różnych ciekawych kształtach, daje większe możliwości tworzenia innowacyjnych budowli. Warto zauważyć, że drewniane klocki często stanowią również różnego rodzaju rekwizyty, w wielu kreatywnych zabawach, innych niż tylko budowanie.

Dla dzieci w wieku 4 lat ważne jest dalsze trenowanie zdolności manualnych, dlatego wszystkie zabawy zręcznościowe są jak najbardziej wskazane. Jako kreatywne zabawki dla czteroletniej dziewczynki idealnie sprawdzą się zestawy do tworzenia biżuterii marki B. ToysTego rodzaju zajęcie, to nie tylko zabawa. Własnoręczne komponowanie biżuterii szczególnie wspiera rozwój psychomotoryczny dziecka. Przy tym wszystkim, masę radości naszym młodym damom sprawi możliwość zaprezentowania się w gronie najbliższych, w swojej samodzielnie stworzonej biżuterii.

Idealnym ćwiczeniem dla rączek czterolatka będą też puzzle przestrzenne. Wśród tego typu zabawek kreatywnych dla 4 latka, dla chłopców szczególnie polecamy puzzle - garaż marki Djeco. Powstała z puzzli Djeco budowla z pewnością posłuży do dalszej kreatywnej zabawy, przykładowo jako sceneria w trakcie zabawy samochodzikami, podczas której dziecko tworzy swoje własne, ciekawe scenariusze.

W gronie czterolatków królują kreatywne zabawy tematyczne. Dzieci bawią się w sklep, w lekarza, kucharza, policjanta czy majsterkowicza. W trakcie tych wszystkich zabaw świetnie sprawdzą się kreatywne zabawki dla 4 latka takie jak na przykład zabawkowe sprzęty kuchenne, zestawy lekarskie, czy drewnienie narzędzia. Taki rodzaj zabawy nie tylko rozwija wyobraźnię, ale i zachęca do zdobywania dodatkowej wiedzy, a także do twórczego myślenia. Dzięki takim zabawom dzieci uczą się na czym polegają konkretne zawody i jak to jest żyć w świecie dorosłych.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl