zabawkibilbo.pl

ZabawkiBilbo – zabawki, dziecko, parenting

kreatywne zabawki dla 3 latka
Rozrywka

Kreatywne zabawki dla 3 latka, które wspierają jego rozwój

Jakie kreatywne zabawki dla trzylatka sprawdzą się najlepiej? Większość rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że dzieci w tym wieku lubią myśleć. Interesują je zabawki, które skłaniają do „ruszenia głową”. To dobrze, bo właśnie takie rzeczy rozwijają funkcje poznawcze dziecka, a także motorykę małą i motorykę dużą. Poniżej podpowiadamy, co sprawić swojemu maluchowi, aby korzystał z tego z radością, a przy okazji rozwijał się intelektualnie.

Kreatywne zabawki dla 3 latka

Zabawa to niezwykle ważna potrzeba w życiu każdego dziecka. To charakterystyczna dla najmłodszych aktywność, w czasie której maluchy rozwijają się, uczą ról społecznych, trenują różne sytuacje. Czasami dzieci bawią się wspólnie, innym razem bawią się samodzielnie. Dzieci 3-letnie mają już pewne potrzeby społeczne, jednak lubią też samodzielnie spędzać czas. Dlatego warto kupić im zabawki kreatywne, takie jak na przykład puzzle 3D, klocki, układanki kreatywne 3D, z których można tworzyć makiety w przestrzeni. Oczywiście takie zabawki muszą być dostosowane do wieku dziecka. Nie można wybierać zbyt skomplikowanych wzorów, bo dziecko może się zniechęcić. To jedna z ważnych zasad związanych z doborem zabawek kreatywnych dla najmłodszych.

Kreatywne malowanki

Maluszki uwielbiają kolorować, malować. Używają do tego nie tylko kredek, ale też farbek, nakładanych za pomocą własnych rąk. Warto postawić na kreatywne kolorowanki, na przykład takie, które maluje się pędzelkiem zamoczonym w czystej wodzie. Po chwili pojawi się kolor. To dla dzieci wyjątkowo inspirujące, uwielbiają takie malowanki. Kolejny ciekawy pomysł to malowanki na specjalnej folii, które koloruje się za pomocą ścieralnych mazaków. Dają możliwość rozwijania fantazji, dobierania kolorów, a przy tym wszystkim są wielokrotnego użytku.

Klocki LEGO

Nie da się ukryć, że to właśnie klocki LEGO, ale też wszystkie inne klocki, zwiększają kreatywność dziecka. Z jednej strony wspierają wyobraźnię przestrzenną, ponieważ skłaniają do budowania wzorów, zgodnie z instrukcją. Z drugiej strony dają szansę na to, by bawić się nimi po swojemu. Dzieci mogą zatem konstruować nie tylko budowle, które zobaczą na zdjęciu na opakowaniu, ale również coś, co przyjdzie im do głowy. Trudno wyobrazić sobie dom z małym dzieckiem na pokładzie, w którym brakuje klocków. Dlatego, jeśli szuka się pomysłu na to, czym kreatywnym na dłużej zająć swojego malucha, klocki zawsze będą dobrym wyborem. Inspirującym produktem są na przykład klocki drewniane, które służą do układania miasta zgodnie z własną wyobraźnią. Można kupić je w dobrych sklepach internetowych.