661299410
Natychmiastowa Wysyłka
Darmowa Dostawa od 299 zł

Drewniane klocki - ulubiona zabawka z dzieciństwa

 

Fenomen zabawek drewnianych

Gdy myślę o swoich zabawkach z dzieciństwa, pierwsze na myśl przychodzą mi klocki drewniane. Klocki schowane były w dużym kraciastym worku, uszytym przez moją babcię. Worek skrywał całą masę drewnianych walców, prostopadłościanów i moich ulubionych „mostów”. Drewniane klocki odziedziczyłam po starszym rodzeństwie. Były wykonane z naturalnego drewna, część w naturalnym kolorze, część bejcowana na czerwono. Dziś wspominając zabawy drewnianymi klockami wydaje mi się, iż było ich strasznie dużo. Bez problemu budowałam z nich sporych rozmiarów zamek z fortecami oraz drogę z mostami prowadzącą do zamku.

W zabawie klockami zasada jest jedna, im jest ich więcej tym ciekawsza zabawa. Więcej klocków daje większe możliwości tworzenia, nasze budowle stają się ciekawsze, nic nie ogranicza naszej wyobraźni. Klockami drewnianymi można się bawić na wiele sposobów, liczy się kreatywność, a tej dzieciom nie brakuje. Ja z mojego dzieciństwa pamiętam kilka zabaw z wykorzystaniem drewnianych klocków.

Budowanie zamku

To chyba najbardziej popularna zabawa z wykorzystaniem tej topowej zabawki, jaką bez wątpienia są klocki drewniane. Klockowe zamki przybierają przeróżne formy, im mamy więcej klocków tym więcej możliwości, a budowle będą ciekawsze i bardziej rozbudowane. Ja w dzieciństwie często zaciągałam rodziców, bądź rodzeństwo do pomocy w budowie zamku. Dziś sama często jestem proszona przez moją córkę o pomoc w tworzeniu zamku.

Stawianie „klockowej wieży”

Kto szybciej zbuduje, kto pierwszy zaliczy skuchę i wieża rozpadnie się w drobny mak, kto zbuduje wyższą? Gdy mamy kompana zabawa drewnianymi klockami przeradza się w prawdziwą rywalizację. Możliwości konkurowania jest wiele, a im nas więcej tym weselej.

Budowa miasta z klocków drewnianych

Klocki drewniane mogą też nam posłużyć do budowy tła do wielu kreatywnych zabaw. Ja często budowałam z klocków miasto, gdzie potem można się było godzinami bawić wykorzystując rożne figurki. Gdy do zabawy dołączali chłopcy konieczne stawało się włączenie w naszą zabawę resoraków oraz budowa toru wyścigowego.

Klocki jako rekwizyty w zabawkowej kuchni

Poza tradycyjnymi zabawami, klocki drewniane mogą też pełnić rolę przeróżnych rekwizytów podczas zabaw w udawanie dorosłych. Ja w dzieciństwie uwielbiałam gotować, czasami robiłam to z mamą w prawdziwej kuchni, czasem zaś gotowałam „klockowe” przysmaki. Dziś obserwuję moją córkę jak z zapałem serwuje mi przeróżne potrawy, gdzie za danie główne służą właśnie klocki drewniane.

Od czasu kiedy byłam dzieckiem minęło już dobrych parę lat, ale klocki drewniane nadal w niezmiennej formie pozostają w czołówce najbardziej popularnych zabawek.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl