661299410
Natychmiastowa Wysyłka
Darmowa Dostawa od 299 zł

Kreatywne pomysły na zabawę autkami

 

Autka są dla wszystkich

Wszyscy chłopcy lubią auta, na ogół tak po prostu jest. Duzi lubią duże auta, a mali… A mali lubią wszystkie auta! Mali chłopcy mając zaledwie rok potrafią wykazywać już spore zainteresowanie tą dziedziną, a z czasem, często się to pogłębia. Pojawiają się pierwsze zabawkowe autka dla dzieci sprezentowane przez dumnego tatę, wujka, dziadka, a i mama czasami kupi synkowi fajny wóz. Uwagę małego mężczyzny przykuwają samochody na ulicy: kolorowe, głośne, ruchome. Nieco później zainteresowanie wzbudzają książeczki z autkami, motoryzacyjne czasopisma taty lub dziadka. Wszystko to gdzie są autka dla chłopca jest fajne. Ale chwila… Czy autka są zarezerwowane tylko dla chłopców? No pewnie, że NIE! Niejednokrotnie zabawkowe autko okaże się świetną zabawką dla naszej córeczki. Dziewczynki również uwielbiają ruchome, kolorowe autka, kręcące się koła i warkot silnika: brum brum brum. Nie ma w tym nic dziwnego. Autka to wspaniałe, kreatywne zabawki, zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, o czym postaramy się was przekonać.

dziewczynka z autkami dla dzieci

Fot.1 Zabawa autkami nie tylko dla chłopców, dziewczynki też sobie świetnie radzą z budową parkingu

Autka dla dzieci, a zabawka kreatywna

Autko dla dziecka to mało skomplikowana zabawka (przynajmniej te dla tych mniejszych dzieci), cztery kółka, kawałek prostej bryły. Czy samochodzik dla dziecka można więc sklasyfikować jako zabawkę kreatywną? Otóż TAK!!! Jedno autko potrafi niesamowicie rozbudzić wyobraźnię dziecka, a co dopiero ich cały zestaw. Oczywiście nie zawsze to wszystko jest takie proste. Dwuletnie dziecko z życia kojarzy już wiele faktów i świetnie potrafi naśladować podpatrzone sytuacje. Warto więc czasami poświęcić chwilę aby pokazać jak można ciekawie zaaranżować zabawę. Podsunąć dziecku kilka ciekawych pomysłów na zabawę. Wyścigi, pościgi, wyprawy wszystko to jest przed nami. Ale na początek musi być jakaś baza. Stwórzmy więc parking! No i tu mamy prawdziwe pole do popisu jeśli chodzi o kreatywną zabawę. Autka dla dzieci są wszelakie, duże, małe, kolorowe, wyścigowe, terenowe. Poukładajmy je więc!!! Najpierw kolorami, potem wielkościami. Bez trudu możemy je przeparkować. Zobaczycie, że za kilka dni podobny parking powstanie bez naszego udziału.

Kreatywny zestaw: autka + klocki = dobry pomysł na zabawę

Aby jeszcze bardziej urozmaicić naszą kreatywną zabawę autkami dla dzieci, wystarczy dołączyć do zabawy klocki drewniane. I znów z początku przyda się nasza pomoc. Dzięki drewnianym klockom w świecie dziecięcych samochodzików powstaną pierwsze nieskomplikowane zabudowania: garaże, domy, domki, mosty, parkingi, ogrodzenia, ulice. Teraz to dopiero można rozbudzić kreatywność. Klocki drewniane są esencją kreatywnej zabawki. Zabawkowe autka świetnie się w nią wkomponują tworząc nieprzejednany zestaw. Do tego jeszcze odrobina wyobraźni i czas będzie uciekał nam niczym pędzący zabawkowy samochodzik. Tutaj doskonale sprawdzi się każda wywrotka dla dzieci. Pomoże nam dostarczyć klocki na plac budowy, a na koniec pomoże nam z pewnością w sprzątaniu. Odpowiednio duża wywrotka zabawka może również pełnić funkcję magazynu na klocki, a sprzątanie wtedy przerodzi się w dobrą zabawę. Tak… ciężarówka zabawka, to jest coś co świetnie sprawdzi się w samochodowej kolekcji Twojego malucha.

Ciekawe zabawy samochodzikami, podpatrzone tu i tam…

Kreatywna zabawa autkami może łączyć wiele ciekawych doświadczeń jak i rozwijać wiele różnych umiejętności. Mój siostrzeniec oprócz tego, że uwielbiał zabawę samochodzikami, sporo czasu spędzał również przeglądając wszelakie książeczkami z autkami. Jako że nie potrafił jeszcze czytać, mama raz po raz czytała mu zawarte w nich historyjki, każdego dnia nawet parokrotnie, co czasami niewątpliwie potrafiło być nużące. Ale nie dla niego! Po pewnym czasie historie z książek odgrywane były na dywanie, a bohaterami były zabawkowe autka. Mama nie była już potrzebna. Prawie… Czasami była osadzana w roli jednego z bohaterów książki

Ksiażki o autkach

Fot.2 Książki o autkach zaciekawią niejednego malucha

Dla starszych dzieci przypomina mi się kreatywna zabawa z mojego dzieciństwa. Otóż swego czasu, zainspirowani konkursem lokalnego domu kultury wraz z bratem postanowiliśmy zbudować makietę miasta, po której będą jeździły nasze zabawkowe autka. Podstawę stanowiła po prostu płyta styropianowa. W obroty poszły pudełka po różnych ciastkach, wszelakie kartony, klej, nożyczki, kolorowy papier. Niezbędne okazały się też farby, które posłużyły nam do wymalowania ulic, chodników, pasów, trawników. Przygotowanie tego wszystkiego zajęło nam wiele godzin, a był to dopiero początek zabawy. Ostatecznie gotowe miasto wypełniły nasze zabawkowe autka, poruszające się tam i z powrotem po ulicach, między kartonowymi budynkami.

Jak sami widzicie zabawkowe autka potrafią być inspiracją wielu kreatywnych zabaw. Koniecznie spróbujcie sami!! Mam nadzieję, że tym artykułem udało nam się was zainteresować i zainspirować. Może kiedyś skorzystacie z naszych pomysłów na zabawę z waszymi pociechami.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą autek dostępną w naszym sklepiku >>KLIK<<

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl